doTERRA Eterinių Aliejų Grynumas – doTERRA CPTG® Kokybės Tyrimas

Regina Rainienė

Regina Rainienė

chemijos testuotoja laiko rankoje eterinių aliejų bandinius

Eterinio aliejaus grynumas yra svarbiausia jo savybė. Kai eterinis aliejus yra padirbtas arba užterštas, jis tampa mažiau veiksmingas ir netgi gali būti pavojingas. Visų pirma, grynumas yra pagrindinis doTERRA prioritetas gaminant eterinius aliejus.

Nuo pat kompanijos egzistavimo pradžios, doTERRA išsikėlė savo misiją dalytis grynais ir kokybiškais eteriniais aliejais su pasauliu. Tačiau neturėdama galutinio eterinių aliejų grynumo standarto, doTERRA nusprendė nustatyti eterinių aliejų pramonės grynumo standartą.

Ne visos eterinių aliejų įmonės nusprendžia taikyti aukštus savo aliejų testavimo standartus. Tiesą sakant, daugelis įmonių praleidžia svarbius testavimo proceso veiksmus, kad sutaupytų pinigų ar laiko.

REKLAMA

Deja, kai nesiimama tinkamų testavimo priemonių, neįmanoma užtikrinti ir nustatyti, kad eterinis aliejus yra tikrai „grynas“.

Siekdama užtikrinti, kad kiekvienas eterinio aliejaus buteliukas būtų grynas ir be teršalų ar sintetinių užpildų, doTERRA sukūrė CPTG Certified Pure Tested Grade® protokolą. CPTG procesas apima kruopštų kiekvieno eterinio aliejaus partijos patikrinimą ir trečiosios šalies testavimą, kad būtų užtikrintas doTERRA produkcijos skaidrumas.

Play Video

Kai kurie žmonės klausia: „Ar eterinių aliejų grynumas tikrai svarbus? Arba: „Kas nutiks, jei naudosiu negrynus eterinius aliejus?

Atsakymas yra – taip, svarbu eterinio aliejaus grynumas. Jei naudosite suklastotą, užterštą ar sintetinių užpildų aliejų, negausite visos natūralios augalo naudos. O kai kuriais atvejais žemos kokybės aliejai gali būti net pavojingi ir kelti rimtą grėsmę jūsų sveikatai.

Štai kodėl doTERRA taip rūpinasi eterinių aliejų grynumu. Jei naudojate nešvarų aliejų, gali būti sunku pajusti aliejaus naudą ir gali kilti pavojus jūsų sveikatai. Tačiau, kai naudosite grynus, be jokių pridedamų priedų eterinius aliejus, jie bus veiksmingesni ir galėsite nesilaikyti saugaus naudojimo ribų.

REKLAMA

Kaip nustatyti, ar jūsų eteriniai aliejai yra gryni? Prieš pirkdami eterinius aliejus, atlikite nedidelį tyrimą, kad sužinotumėte, kaip eterinių aliejų įmonės gauna, gamina ir išbando savo aliejus.

Štai keli klausimai, kuriuos reikia užduoti atliekant tyrimą:

 • Augalų kokybė: ar įmonė naudoja aukštos kokybės augalus eteriniams aliejams gaminti? Ar augalai auginami tinkamomis sąlygomis taikant tinkamą ūkininkavimo praktiką?
 • Gamybos praktika: ar įmonė taiko saugos procedūras, apsaugančias nuo užteršimo gamybos proceso metu? Ar aliejai yra padirbti, ar pridedami sintetiniai užpildai, siekiant sumažinti išlaidas?
 • Testavimo metodai: ar įmonė ištestuoja kiekvieną eterinių aliejų partiją? Ar naudojamas nešališkas trečiosios šalies testavimas? Ar testų rezultatai prieinami visuomenei?
 • Sandėliavimas ir tvarkymas: ar aliejai yra kruopščiai apdorojami, supakuoti ir laikomi, kad būtų išvengta cheminių pakitimų dėl karščio ar šviesos poveikio? (Gintariniai buteliai paprastai yra geriausias pasirinkimas eteriniams aliejams laikyti.)

doTERRA pradeda CPTG bandymo procesą netrukus po distiliavimo, kai peržiūrima kiekvieno aliejaus cheminė sudėtis. „doTERRA“ gamybos įmonė atlieka antrąjį testavimų etapą, siekdama užtikrinti, kad per pirmąjį etapą distiliuoti ir išbandyti aliejai būtų tokie patys, kaip ir atvežti į jų gamyklą. Trečioji eterinių aliejų cheminės sudėties peržiūra atliekama, kai aliejai supakuojami į butelius prieš išsiunčiant juos vartotojams.

Kiekvienas bandymas patvirtina, kad doTERRA eteriniuose aliejuose nėra teršalų ir kad gamybos metu nebuvo jokių netikėtų pakitimų.

CPTG kokybės tikrinimo procesą sudaro aštuoni pagrindiniai žingsniai, užtikrinantys, kad kiekviena doTERRA eterinio aliejaus partija yra gryna, nesumaišyta ir saugi naudoti.

Štai testai, kuriuos doTERRA naudoja siekdama užtikrinti eterinių aliejų grynumą:

 1. Organoleptinis tyrimas
 2. Mikrobų tyrimai
 3. Dujų chromatografija
 4. Masių spektrometrija
 5. Furjė transformacijos infraraudonųjų spindulių spektroskopija (FTIR)
 6. Chiralumo testas
 7. Izotopinė analizė
 8. Sunkiųjų metalų testavimai

REKLAMA

Naudojant organoleptinius tyrimus eterinio aliejaus grynumui nustatyti

Organoleptiniai tyrimai apima mūsų žmogaus pojūčių, ypač regos, uoslės, skonio ir lytėjimo, naudojimą. Ekspertai distiliuotojai yra pirmoji kokybės tikrinimo linija, kad būtų galima nedelsiant suprasti, ar produktas yra priimtinas. Neįprasto kvapo, netolygios konsistencijos ar keistos spalvos aliejus distiliuotojui iškart pasako, jog kažkas yra negerai. Dažnai šis bandymas naudojamas kaip išankstinis kokybės kontrolės žingsnis prieš atliekant bet kokius kitus bandymus.

REKLAMA

Naudojant mikrobinius tyrimus eterinio aliejaus grynumui nustatyti

Mikrobų tyrimai apima eterinių aliejų partijos analizę, siekiant nustatyti, ar nėra biologiškai pavojingų mikroorganizmų, tokių kaip grybeliai, bakterijos, virusai ir pelėsiai. Procesas apima mėginio paėmimą ir to mėginio įdėjimą į sterilią auginimo terpę uždarame inde arba lėkštėje. Mėginys inkubuojamas tam tikrą laiką, tada stebimas mikrobų augimas. Šis bandymas atliekamas gaminiams, patenkantiems į gamybos įmonę prieš išvežiojimą, siekiant užtikrinti, kad pildymo proceso metu produktai nebuvo užteršti.

Dujų chromatografijos bandymų naudojimas eterinio aliejaus grynumui nustatyti

Atliekant dujų chromatografiją, eterinis aliejus išgarinamas ir praleidžiamas per ilgą koloną, kad aliejus būtų atskirtas į atskirus komponentus. Kiekvienas komponentas keliauja per koloną skirtingu greičiu, priklausomai nuo jo molekulinės masės ir cheminių savybių, kurios matuojamos jam išeinant iš kolonos. Naudodami šį tyrimo metodą, kokybės kontrolės analitikai gali nustatyti, kokių junginių yra tiriamajame mėginyje.

doTERRA cptg animacija GCMS

Masės spektrometrijos tyrimas eterinių aliejų grynumui nustatyti

Masių spektrometrija naudojama kartu su dujų chromatografija, siekiant toliau nustatyti eterinio aliejaus sudėtį. Masių spektrometrijoje sudedamosios dalys, anksčiau atskirtos dujų chromatografijos būdu, yra jonizuojamos ir siunčiamos per daugybę magnetinių laukų. Naudojant molekulinę masę ir krūvį, galima nustatyti kiekvienos sudedamosios dalies kiekį, suteikiant papildomos informacijos apie eterinio aliejaus stiprumą.

Furjė transformacijos infraraudonųjų spindulių spektroskopija (FTIR) eterinių aliejų grynumui nustatyti

Furjė transformacijos infraraudonųjų spindulių spektroskopija (FTIR) atliekama siekiant užtikrinti eterinio aliejaus partijos stiprumą ir pastovią kokybę. Šiuo bandymo metodu nustatomi eterinių aliejų junginių struktūriniai komponentai. Atliekant FTIR nuskaitymą, skirtingų dažnių infraraudonoji šviesa šviečiama per eterinio aliejaus mėginį ir išmatuojamas mėginio sugertos šviesos kiekis. Mėginio kokybė nustatoma lyginant FTIR rodmenų rezultatus su istorine duomenų baze su užfiksuotais aukštos kokybės mėginių absorbcijos modeliais.

doTERRA cptg animacija FTI

REKLAMA

Chiralumo bandymo naudojimas eterinio aliejaus grynumui nustatyti

Chirališkumas, terminas, kilęs iš graikų kalbos žodžio ranka, yra terminas, naudojamas apibūdinti molekulės 3D orientaciją. Lygiai taip pat, kaip jūs turite dvi rankas, chiralinės molekulės egzistuoja dviejų formų, išskiriamų kaip dešinioji arba kairė ranka. Šį principą galite įsivaizduoti žiūrėdami į savo rankas: kai jos yra viena šalia kitos, jos yra veidrodiniai vienas kito atvaizdai.

Molekulėse kiekviena „ranka“ turi skirtingas chemines savybes, kurios turi įtakos jų fiziologinei sąveikai organizme. Viena ranka daugiausia gaminama gamtoje. Tačiau laboratorinėje aplinkoje dešiniarankių ir kairiarankių molekulių santykis visada yra 50/50 dėl jų struktūrinių panašumų. Dešiniųjų ir kairiarankių sudedamųjų dalių santykis gali būti nustatomas naudojant specialų dujų chromatografijos tipą.

Nors šis bandymo metodas paprastai nėra atliekamas dažnai, tačiau jis naudojamas siekiant užtikrinti, kad eteriniuose aliejuose nebūtų jokių sintetinių elementų.

doTERRA cptg animacija chiralumas

Naudojant izotopinės analizės testus eterinio aliejaus grynumui nustatyti

Medžiaga sudaryta iš mažų cheminių statybinių blokų, vadinamų elementais. Nors egzistuoja daugybė elementų, kiekvienas iš jų skiriasi dėl jame esančių protonų. Kartais elementas gali egzistuoti daugiau nei viena stabilia forma, jei jame yra daugiau ar mažiau neutronų. Kai tai įvyksta, elementai vadinami izotopais. Elementas anglis egzistuoja dviejuose stabiliuose izotopuose: anglis-12 (6 protonai ir 6 neutronai) ir anglis-13 (6 protonai ir 7 neutronai).

Kadangi eteriniai aliejai yra organiniai junginiai, jie daugiausia sudaryti iš anglies atomų ir turės tam tikrą anglies-12 ir anglies-13 izotopų santykį. Šis santykis skiriasi priklausomai nuo vietos pasaulyje.

Naudojant specialų masių spektroskopijos tipą, galima nustatyti, kokių izotopų yra eterinio aliejaus sudedamojoje dalyje ir kokiais kiekiais. Jei gaunamas iš tos pačios vietos, kiekvienoje eterinio aliejaus sudedamojoje dalyje turi būti toks pat izotopų santykis. Jei tam tikros sudedamosios dalies izotopinis profilis skiriasi nuo kitų sudedamųjų dalių, kokybės kontrolės analitikas žinos, kad tam tikrame eteriniame aliejuje yra klastotės.

doTERRA cptg animacija izotopų analizė

Sunkiųjų metalų bandymų naudojimas eterinio aliejaus grynumui nustatyti

Sunkiųjų metalų bandymai parodo sunkiųjų metalų kiekį bet kuriame eteriniame aliejuje. Tinkamai distiliuojant eteriniuose aliejuose neturėtų būti sunkiųjų metalų. Atliekant ICP-MS testavimą, mėginiui jonizuoti naudojama didelės energijos terpė, vadinama induktyviai sujungta plazma (ICP). Tada mėginys paleidžiamas per masių spektroskopą, kuris padalija mėginį į jo elementines dalis ir parodo, elementų kiekį.

Pasidalink šiuo įrašu!

Norite nuolaidų būsimiems pirkiniams?

Tapk registruotu doTERRA vartotoju ir gauk 25% nuolaidą!

Pažįstate žmonių, kurie norėtų įgyti arba patobulinti sveikos gyvensenos įpročius? Įsigiję su nuolaida parduodamą rinkinį jie gali rasti jų poreikius atitinkančių produktų ir reikšmingai sutaupyti.

Narystės rinkiniuose nauji nariai ras viską ko reikia, pradedant naudoti doTERRA produktus.

Gauk nuolaidas būsimiems doTERRA pirkiniams ir registruokis jau dabar! (registracijos nuoroda į kitą puslapį)

Su Naryste.. Nuolaidos VISIEMS rinkiniams ir kolekcijoms!
25% nuolaida doTERRA ESSENTIAL AROMATICS™ TOUCH, FAMILY ESSENTIALS, doTERRA YOGA ir daugybei kitų kolekcijų!
Rinkiniai
Su Naryste.. Nuolaidos VISIEMS doTERRA aliejams!
25% nuolaida tyriems eteriniams aliejams ir eterinių aliejų mišiniams!
Eteriniai Aliejai
Su Naryste.. Nuolaidos VISIEMS doTTERA
linijos produktams!
25% nuolaida doTERRA VERAGE, doTERRA™ SPA, Deep Blue, On Guard® produktams!
doTERRA Linijos Produktai
Previous
Next

Taipogi Skaitykite!

Pirkinių krepšelis