Kvepalai: Kaip Pasigaminti Kvepalus iš Eterinių Aliejų

Regina Rainienė

Regina Rainienė

AIR doTERRA Eterinių Aliejų Mišinys Įkvepiamas Moters

Kvepalų Gamyba su Eteriniais Aliejais

Kvepalų gamyba naudojant eterinius aliejus yra įdomus ir kūrybiškas procesas, leidžiantis suasmeninti kvapą ir eksperimentuoti su įvairiais kvapais. Štai keletas taisyklių, kurios padės jums pradėti:

Kaip Gaminti Kvepalus su doTERRA Eteriniais Aliejais?

Vieni mėgsta gaivius kvapus, kur vyrauja citrusai, kitiems patinka saldūs, gėlių aromatai (levanda, rožė, magnolija, davana), kai kam labai patinka medžių kvapai, o žoliniai kvepalai labiau mėgstami vyrų (galite naudoti pipirmėtę, Tee tree/arbatmedį, rozmariną ar net baziliką, Zen Gest ar deep Blue mišinius).
Maišydami kvapus, pasikliaukime savo pojūčiais, tuomet sukursite būtent jums geriausiai tinkančius ir naudingus mišinius tuometinei jūsų būsenai.
 
Jei turite 10 pagrindinių aliejų, jau galite ir iš jų pasidaryti sau kvepalus.
 
 1. Išsirinkite viršutinių natų eterinius aliejus:  Viršutinių natų naudokite 6-8 lašus. Tai bus pirmas užuostas kvepalų akcentas. Viršutinių natų dedame 20-50%, priklausomai nuo to, ar mėgstame citrusinius kvepalus. Čia gali būti ir kai kurios gėlės, kurių kvapas greit išblėsta, pvz Neroli. Iš pagrindinio 10-tuko viršutinėms natoms turite Lemon /citriną, o gal dar turite ir Wild orange/laukinį apelsiną. Kadagio uogų eterinis aliejus taip pat priklauso viršutinėms natoms.
 2. Vidurinėms natoms tinka daugumas eterinių aliejų -gėlės, mėtos, žolės – priklausomai nuo to, kokio kvapo kvepalus mėgstate -saldžius, gaivius ar žolinius. Vidurinių natų imame 30-40%.
  10-tuke tipinė vidurinė nata yra levanda. Taip pat pipirmėtė ir, kaip jau minėjau, Zen Gest ar deep Blue mišiniai. Jazminai, Rožė, Kvapnusis Šalavijas, Palmarosa, Geranium – visi jie priklauso vidurinėms natoms.
 3. Bazinėms natoms rinkitės ilgai išliekančius, stiprius, žemiškus kvapus. 10 ml buteliukui imkite 18-22 lašus bazinių natų. Bazinėms natoms 10- tuke turime karalių Frankincense. Bazinės natos yra ilgiausiai išliekančios -dervų, medžių, šaknų. Šių natų turėtų būti 45-55%.
  Jei jums patinka prieskoniniai kvapai, galite pridėti On guard mišinio. Bazinių natų atstovai yra ir Ylang Ylang, Vetiverija, Pačiulis.

Rekomenduojame daryti mišinukus į mažiuką buteliuką ir palaikyti be Frakcionuoto kokosų aliejaus mažiausiai savaitę, kad cheminė sudėtis susimaišytų. O dar geriau palaikyti ir ilgiau.

Tam puikiai tinka ir tušti pasibaigusių eterinių aliejų buteliukai.

Jei dar tik pradeda savo kelionę su eteriniais aliejais ir turite 10 pagrindinių Šeimos rinkinio aliejų,  buteliuke galite sumaišyti 6 lašus Citrinos, 7 lašus levandos, 7 lašus pipirmėtės ir 20 lašų Frankincense.  Jūs galite keisti proporcijas, išimti ar įdėti kas jums atrodo tinkamiausia.

Sumaišyti savo mišinuką mažame buteliuke ir palikite 1-2 savaitėms, o kitą tokį patį mišinuką užpilkite frakcionuotu kokosų aliejumi (neturinčiu kvapo)  iš karto buteliuke su rutuliniu aplikatoriumi.

Praėjus 1-2 savaitėms  užpilkite FCO ir pirmąjį mišinuką. Taip galėsite palyginti kvapus- pajusite skirtumą.

Skiedimui galite naudoti ir migdolų ar simsodijų aliejus, jie priduos dar papildomo kvapo.

Labai mažas vitamino E kiekis užfiksuoja kvapus.

AIR doTERRA Eterinių Aliejų Mišinys Įkvepiamas Moters

Pasigaminti kvepalus su eteriniais aliejais – tai smagus ir nebrangus būdas susikurti unikalų kvapą, atitinkantį jūsų pageidavimus. Nesvarbu, ar ieškote atpalaiduojančio aromato miegui, ar gaivaus ir žvalinančio kvapo dienai biure, eteriniai aliejai suteikia begalę galimybių.

Vienas iš pagrindinių puikių kvepalų komponentų yra bazinis aliejus. Nešiklis, pavyzdžiui, simondsijų, saldžiųjų migdolų ar frakcionuotas kokosų aliejus, yra neutralus pagrindas, padedantis eterinius aliejus praskiesti ir tolygiai paskirstyti ant odos.

Įdomus Faktas

Pirmieji pasaulyje šiuolaikiniai kvepalai buvo nuryjami: 1370 m. Europos karališkajai šeimai buvo sukurtas Vengrijos vanduo – pirmieji pasaulyje šiuolaikiniai kvepalai. Jo sudėtyje buvo alkoholio (brendžio) ir buvo teigiama, kad kvepalai veiksmingiausi, kai juos galima užtepti ant odos ir nuryti!

Jei norite pasigaminti purškiamus kvepalus alkoholio pagrindu, jums reikės imti 20% eterinių aliejų mišinio ir 80% spirito ar degtinės. 10 ml kvepalų tai bus 32 lašai eterinių aliejų ir 8 ml alkoholio.

Kvepalų su doTERRA Eteriniais Aliejais receptai

JAUNATIS
20 lašų Žaliųjų citrinų ( Lime)

10 lašų Pačiulių ( Patchouli)

10 lašų Imbierų (Ginger)

10 lašų Santalmedžio (Sandalwood)

10 lašų Bosvelijų (Frankincense).

Sumaišyti 15 ml buteliuke be nešančiojo aliejaus- galima naudoti difuzoriuje, ant apyrankių ar ant pasyvių difuzorių, serumuose, ar kituose produktuose.

MIŠKŲ ŽMOGUS


7 lašai Balance eterinių aliejų mišinio

7 lašai Elevation eterinių aliejų mišinio

2 lašai Kedrų eterinio aliejaus(Cedarwood)

5 lašai Santalmedžio eterinio aliejaus (Sandalwood)

Sumaišyti 10 ml buteliuke su rutuliniu aplikatoriumi, kvapų chemijai apsijungus, užpilti iki viršaus nešančiojo aliejaus- tai subalansuoto vyro kvepalai.

Sumaišius kvepalus, svarbu juos laikyti mažame tamsaus stiklo buteliuke vėsioje ir tamsioje vietoje. Dėl šviesos ir karščio poveikio aliejai ilgainiui gali sugesti ir pakeisti kvapą.

Galiausiai pasimėgaukite savo kvepalais užtepę jų ant pulso taškų, pavyzdžiui, riešų, kaklo ir už ausų. Taip pat galite jį sluoksniuoti su kitais kvepalais, kad sukurtumėte sudėtingesnį kvapą.

Apibendrinant galima pasakyti, kad kvepalų gaminimas iš eterinių aliejų yra įdomus ir kūrybiškas procesas, leidžiantis suasmeninti kvapą ir eksperimentuoti su įvairiais aromatais. Atlikę vos kelis paprastus veiksmus, galite susikurti unikalų, tik jums būdingą kvapą.

Eteriniai aliejai yra pagrindinis kvepalų kvapų kūrimo elementas. Štai keletas geriausių eterinių aliejų, kuriuos galima naudoti kvepalams gaminti:

 • Levandos: Šis gaivus ir gėlių aliejus garsėja raminančiomis ir atpalaiduojančiomis savybėmis. Tai populiarus pasirinkimas kvepalams gaminti ir puikiai tinka maišyti su kitais gėlių ar žolelių aliejais.
 • Rožės: Šis saldus ir gėlių aliejus yra klasikinis kvepalų pasirinkimas, dažnai naudojamas romantiškiems ir moteriškiems kvapams sukurti. Rožių eterinis aliejus gali būti gana brangus, tačiau jo truputis labai praverčia.
 • Ylang-ylang: Šis egzotiškas ir saldus gėlių aliejus garsėja romantiškomis ir jausmingomis savybėmis. Jis dažnai naudojamas kvepaluose šiltam ir egzotiškam kvapui sukurti.
 • Sandalmedis: Šis medžio ir žemės aliejus žinomas dėl savo įžeminančių ir raminančių savybių. Jis puikiai tinka kaip bazinė kvepalų nata ir gali būti maišomas su kitais medienos, gėlių ar prieskoniniais aliejais.
 • Bergamotės: Šis gaivus ir citrusinis aliejus pasižymi pakiliomis ir energizuojančiomis savybėmis. Jis dažnai naudojamas kaip viršutinė kvepalų nata ir puikiai tinka maišyti su gėlių ar prieskoniniais aliejais.
 • Pačuliai: šis žemiškas ir muskusinis aliejus garsėja įžeminančiomis ir įžeminančiomis savybėmis. Jis dažnai naudojamas kaip bazinė kvepalų nata ir puikiai tinka maišyti su gėlių, medienos ar prieskoniniais aliejais.
 • Jazminai: Šis saldus ir gėlių aliejus žinomas dėl savo romantiškų ir egzotiškų savybių. Jis dažnai naudojamas kvepaluose siekiant sukurti šiltą ir jausmingą kvapą.

Tai tik keletas iš daugelio eterinių aliejų, kurie gali būti naudojami kvepalų kvapams sukurti. Renkantis eterinius aliejus kvepalams, svarbu nepamiršti aliejų savybių ir kvapų bei jų tarpusavio sąveikos. Eksperimentuodami su skirtingais aliejais, galite sukurti tikrai unikalų kvapą.

Apsilankykite mamaTERRA parduotuvėje jau šiandien, ir nusipirkite aukščiausios klasės doTERRA eterinių aliejų savo individualiam naudojimui.

Pasidalink šiuo įrašu!

Norite nuolaidų būsimiems pirkiniams?

Tapk registruotu doTERRA vartotoju ir gauk 25% nuolaidą!

Pažįstate žmonių, kurie norėtų įgyti arba patobulinti sveikos gyvensenos įpročius? Įsigiję su nuolaida parduodamą rinkinį jie gali rasti jų poreikius atitinkančių produktų ir reikšmingai sutaupyti.

Narystės rinkiniuose nauji nariai ras viską ko reikia, pradedant naudoti doTERRA produktus.

Gauk nuolaidas būsimiems doTERRA pirkiniams ir registruokis jau dabar! (registracijos nuoroda į kitą puslapį)

Su Naryste.. Nuolaidos VISIEMS rinkiniams ir kolekcijoms!
25% nuolaida doTERRA ESSENTIAL AROMATICS™ TOUCH, FAMILY ESSENTIALS, doTERRA YOGA ir daugybei kitų kolekcijų!
Rinkiniai
Su Naryste.. Nuolaidos VISIEMS doTERRA aliejams!
25% nuolaida tyriems eteriniams aliejams ir eterinių aliejų mišiniams!
Eteriniai Aliejai
Su Naryste.. Nuolaidos VISIEMS doTTERA
linijos produktams!
25% nuolaida doTERRA VERAGE, doTERRA™ SPA, Deep Blue, On Guard® produktams!
doTERRA Linijos Produktai
Previous
Next

Taipogi Skaitykite!

Pirkinių krepšelis
Prenumeruokite!
Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite mėnesinius doTERRA nuolaidų pasiūlymus