doTERRA Šaltmėčių (SPEARMINT) Eterinio Aliejaus Naudojimas ir Nauda

Regina Rainienė

Regina Rainienė

Šaltmėtė yra saldus gaivus visame pasaulyje naudojamas pagardas. Jos dažnai dedama į kramtomąją gumą, saldumynus ir dantų priežiūros priemones, nes jos mėtinis aromatas gaivina burnos kvapą.

Šaltmėtė labai skiriasi nuo pipirmėtės ir yra švelnesnė tiek naudojant maistui, tiek tepama ant odos.

Gaminant maistą, šaltmėtė dažnai naudojama salotoms, gėrimams ir desertams gardinti, tačiau jos galima dėti ir į namie gamintus salotų užpilus ar marinuojant mėsą.

Šaltmėtės yra kilusios iš Azijos ir Viduržemio jūros regiono ir mėgstamos jau tūkstančius metų. Senovės romėnai vonias kvepindavo šaltmėtėmis dėl jų saldaus kvapo ir pakylėjančio poveikio. „doTERRA Spearmint” eterinis aliejus distiliuojamas iš tikrųjų mėtų (Mentha spicata) lapų, auginamų ir renkamų Indijoje, kur jos yra labai populiarios.

doTERRA šaltmėčių eterinį aliejų išgauna iš Indijoje augančių šaltmėčių.

Pažiūrėkite įraše, kokį poveikį tai daro Indijos gyventojams, kurie iš žemės ūkio veiklos augindami ryžius, labai sunkiai versdavosi. O augindami vaistažoles, jie gauna teisingą uždarbį ištisus metus.

Play Video

Šaltmėtės yra švelnesnis pipirmėčių variantas, nes jose yra mažiau mentolio. Pagrindinė jų cheminė sudedamoji dalis yra karvonas. Karvonas suteikia energizuojančių savybių, kurios stipriai prisideda prie Spearmint gebėjimo pagerinti nuotaiką. Kita sudedamoji dalis- limonenas (kuris atsakingas už citrusinių eterinių aliejų nuotaiką gerinančias savybes) taip pat pipirmėtėse nėra sutinkamas didesniais kiekiais.

Brazilijos neurologai paskelbė tyrimą, kurio metu nustatė, kad šaltmėčių karvonas pasižymi statistiškai reikšmingu raminamuoju poveikiu padidėjus susijaudinimui.* Todėl manoma, kad šaltmėčių karvonas gali palaikyti sveiką nervų sistemos veiklą.*

Jei manote, kad pipirmėčių aliejus yra per stiprus, Šaltmėčių aliejus yra puikus pakaitalas. Pavyzdžiui, galite jį vartoti daržovių kapsulėse, kad palengvintumėte atsitiktinius skrandžio sutrikimus.*

Panašiai kaip ir pipirmėčių, šaltmėčių aliejus padeda susikaupti, kai jį vartojate į vidų, ant odos arba įkvepiate.

Jį taip pat galite naudoti burnos higienai burnos skalavimo skysčiuose arba įlašinti kelis lašus Spearmint ir doTERRA On Guard® į vėsų vandenį vaiko burnos priežiūrai.

Emociškai šaltmėtė suteikia aiškumo ir skatina susikaupimą. Ji gerai dera su daugeliu kitų aliejų, įskaitant levandų, bazilikų ir rozmarinų. Jei norite sustiprinti pasitikėjimą savimi, padidinti proto aiškumą ir malonų aromatą, išsklaidykite kelis lašus mėtų aliejaus. Norėdami naudoti vietiškai, praskieskite frakcionuotu kokosų aliejumi. Į „doTERRA” rankų ir kūno losjoną įlašinkite šaltmėčių kvapo, kad jis atgaivintų ir suteiktų.

 • Aromaterapija: Naudokite tris ar keturis lašus pasirinktame garintuve.
 • Maisto priedas: Atskieskite vieną lašą 125 ml skysčio.

Vietinis naudojimas:

 • Jeigu naudosite masažui, sumaišykite 5 lašus su 10 ml bazinio aliejaus.
 • Jeigu naudosite vonioje, sumaišykite 5 lašus su 5 ml bazinio aliejaus.
 • Jeigu naudosite kvepalams, sumaišykite 1 lašą su 10 lašų bazinio aliejaus.

Taip pat galite pasigaminti Šaltmėčių muilo. Apie tai trumpas įrašas.

Play Video
 • Mėtos turi valomųjų savybių, todėl jos ypač naudingos kaip paviršių valiklis. Įpilkite į purkštuvą su vandeniu, kad sukurtumėte gaivų paviršių valiklį. Naudokite jį virtuvėje ir vonios kambaryje, kad pašalintumėte nemalonius kvapus ir paliktumėte švarų šaltmėčių kvapą.
 • Šis aliejus populiarus kaip prieskonis marinatuose, desertuose, saldainiuose, prieskoniuose ir vasaros gėrimuose, pavyzdžiui, mėtų limonaduose ir mochito.
 • Pabandykite jo įmaišyti į savo receptus, kad pagyvintumėte skonį ir gautumėte vidinės naudos.*
 • Pagalba virškinimo sistemai: – naudokite 2  lašus su vandeniu, arbata ar kitu gėrimu, taip pat rekomenduojama lašinti į veggie kapsulę 2-3 lašus.  Šio eterinio aliejaus vidinis naudojimas teigiamai veikia imuninę sistemą, kurios didelė dalis yra žarnyne.
 • Kvėpavimo sistemos palaikymui – atskiedę augaliniu aliejumi tepkite krūtinę ir nugarą, vaikams naudokite nuo 1 iki 2 lašų, suaugusiam – 3 – 4 lašus. Dėl stipresnio poveikio sumaišykite su Žaliųjų citrinų arba Eukalipto eteriniais aliejais. Taip pat garinkite  ir įkvėpkite iš delnų.
 • Atsivėsinimui, persikaitinus saulėje – atskiedę augaliniu aliejumi tepkite stuburą ir pėdas, sprandą. Taip pat galima daryti šaltus kompresus kartu su Frankincense ir Levandos eteriniais aliejais – sušlapinti audinį, ant jo užlašinti po kelis lašus šių aliejų ir dėti šlapią audinį ant kaktos, sprando, kojos linkių.
 • Kalbos raiškai gerinti – šio aliejaus naudojimas skatina geresnę kalbos raišką, taip pat kalbos vystymąsi. Naudojant su Levandos eteriniu aliejumi kalba bus atvira, be jokių trukdžių ir ramiai pasakysite ką norite pasakyti. Galima daryti rolerį-  į 10 ml talpos buteliuką su rutuliniu aplikatoriumi atskiesti augaliniu aliejumi  nuo 10 iki 20 lašų kiekvieno eterinio aliejaus ir tepti kaklą, sprandą ir įkvėpti nuo delnų.
*Įspėjimai

Galimas odos jautrumas. Laikyti vaikams nepasiekiamoje vietoje. Jei esate nėščia, maitinate kūdikį ar esate prižiūrima gydytojo, pasitarkite su gydytoju. Venkite sąlyčio su akimis, vidinėmis ausimis ir jautriomis vietomis.

Pasidalink šiuo įrašu!

Norite nuolaidų būsimiems pirkiniams?

Tapk registruotu doTERRA vartotoju ir gauk 25% nuolaidą!

Pažįstate žmonių, kurie norėtų įgyti arba patobulinti sveikos gyvensenos įpročius? Įsigiję su nuolaida parduodamą rinkinį jie gali rasti jų poreikius atitinkančių produktų ir reikšmingai sutaupyti.

Narystės rinkiniuose nauji nariai ras viską ko reikia, pradedant naudoti doTERRA produktus.

Gauk nuolaidas būsimiems doTERRA pirkiniams ir registruokis jau dabar! (registracijos nuoroda į kitą puslapį)

Su Naryste.. Nuolaidos VISIEMS rinkiniams ir kolekcijoms!
25% nuolaida doTERRA ESSENTIAL AROMATICS™ TOUCH, FAMILY ESSENTIALS, doTERRA YOGA ir daugybei kitų kolekcijų!
Rinkiniai
Su Naryste.. Nuolaidos VISIEMS doTERRA aliejams!
25% nuolaida tyriems eteriniams aliejams ir eterinių aliejų mišiniams!
Eteriniai Aliejai
Su Naryste.. Nuolaidos VISIEMS doTTERA
linijos produktams!
25% nuolaida doTERRA VERAGE, doTERRA™ SPA, Deep Blue, On Guard® produktams!
doTERRA Linijos Produktai
Previous
Next

Taipogi Skaitykite!

Pirkinių krepšelis
Prenumeruokite!
Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite mėnesinius doTERRA nuolaidų pasiūlymus