doTERRA Eteriniai Aliejai: Saugus Naudojimas su Vaikais

Regina Rainienė

Regina Rainienė

Saugus Eterinių Aliejų Naudojimas su Vaikais

Daugeliui tėvų kyla klausimas, ar saugu naudoti eterinius aliejus su vaikais. Atsakymas – taip!

Tačiau kadangi vaikai yra mažesni ir jautresni nei suaugusieji, svarbu suprasti, kad eterinių aliejų naudojimo taisyklės vaikams yra kitokios nei suaugusiesiems.

Kai sužinosite apie saugos taisykles, būtinas naudojant eterinius aliejus su vaikais, bus lengva padėti savo vaikams pasinaudoti jų teikiama nauda.

Jei jūsų vaikai turi specifinių sveikatos sutrikimų ar rūpesčių, pirmiausia pasikonsultuokite su jų sveikatos priežiūros specialistu.

Tėvai gali būti ramūs, kad daugumą eterinių aliejų su vaikais naudos saugiai, jei nepamirš toliau išvardytų dalykų.

 • Visada naudokite mažiau eterinio aliejaus nei suaugusiesiems.
 • Praskieskite. Kadangi vaikų oda yra jautri, švelni ir jų organizmas vystosi, prieš naudodami eterinį aliejų ant vaiko odos, visada jį praskieskite. Pradžioje vieną lašą įlašinkite į 10 lašų nešančiojo aliejaus, pavyzdžiui, frakcionuoto kokosų aliejaus.
 • Išbandydami naują eterinį aliejų su vaiku, užtepkite jį ant jo padų. Padai yra ne tokie jautrūs, todėl tai puiki vieta eterinių aliejų naudojimui ant jaunos, jautrios odos.
 • Su vaikais aptarkite eterinių aliejų saugumą. Vaikams dažnai sunku suvokti, kokie stiprūs ir galingi yra eteriniai aliejai.  Įsitikinkite, kad mažesni vaikai žino, jog nedera gerti eterinių aliejų ar jų tepti be suaugusiųjų priežiūros.
 • Atminkite, kad dangteliai gali nukristi, o buteliukai sudužti, todėl eterinius aliejus laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Šviesdami vaikus apie eterinių aliejų saugos rekomendacijas skatinsite saugų naudojimą namuose.

Eterinių Aliejų Skiedimas Vaikams

Skiedimas Naujagimiams ir kūdikiams:  1-2 lašai eterinio aliejaus maišomi su 2 valgomais šaukštais nešančiojo aliejau (25 ml).

Kūdikaims nuo 3 mėn iki metų: 1 lašas eterinio aliejaus į 10 ml nešančiojo aliejaus (0,5 % skiedimas)

1-2 metų vaikams: rekomenduojamas 1-2% skiedimas, tai bus 3-6 lašai į 10ml.

3-5 metų vaikams tinkamas skiedimas 3-5%, t.y. 9-15 lašų į 10 ml

Vyresniems vaikams:  15-30 lašų eterinio aliejaus ar mišinio  į 10 ml nešančiojo aliejaus.

Jei eterinį aliejų naudosite į vonią, būtinai jį ištirpinkite dušo/vonios gelyje.

 

Visuotinai pripažinti tinkamais naudoti mažiems vaikams eteriniai aliejai: 

Levandų (Lavender),

Kopalių (Copaiba),

Bosvelijų (Frankincense),

Sibirinių kėnių (Siberian Fir),

Romėniškų Ramunėlių (Roman Chamomile),

Arbatmedžių (Tea Tree),

Kiparisų (Cypress),

Pelargonijų (Geranium),

Imbie (Ginger),

Citrinų (Lemon),

Laukinių Apelsinų (Wild Orange),

Mairūnų (Marjoram),

Rozmarinų (Rosemary),

Pankolių (Fennel),

Santalmedžių,

Čiobrelių (Thyme),

Ylang Ylang,

Kedrų (Cedarwood),

Mandarinų (Tangerine).

Su vaikais rekomenduojame naudoti tik tuos eterinius aliejus, dėl kurių esate tikri, kad jie yra visiškai gryni, pvz., doTERRA CPTG® eterinius aliejus.

doTERRA yra paruošusi vaikams tinkamai skiestus eterinių aliejų mišinius.
Rinkinį sudaro:

 • STRONGER – stipruolių mišinys, kuris teigiamai veikia imuninę sistemą ir padeda lengviau reaguoti į stresines situacijas.
 • BRAVE – drąsuolių mišinys, kuris suteikia daugiau pasitikėjimo, skatina motyvaciją ir teigiamai veikia kvėpavimo takus.
 • THINKER – mąstytojo mišinys skatina geresnį susikaupimą, proto aiškumą, kūrybiškumą, padeda ilgiau išlikti budriems ir prailgina koncentracijos laiką.
 • STEADY – harmonijos mišinys padeda esant nervingumui, irzlumui, „išplaukimui”. Suteikia harmonijos jausmą, ramina kūną ir protą.
 • TAMER – pilvuko draugelis padeda kai skuada, pučia pilvą, taip pat mažina pykinimą keliaujant ir skatina geresnę kalbos raišką, suteikia proto aiškumą.
 • RESCUER – gelbėtojo mišinys gelbėja esant įtampai, galvos skausmui, atgaivina kojas po sporto ar greitai augant.
 • CALMER – ramybės mišinys ramina prieš miegą ar tiesiog įsisiūbavus emocijoms, esant pykčiui, agresijai, nerimui.

Saugus Eterinių Aliejų Naudojimas Nėštumo Metu

Kitas dažnas klausimas – ar saugu naudoti eterinius aliejus nėštumo metu.

Eteriniai aliejai gali padėti išlaikyti sveiką organizmą, palaikyti imuninę sistemą, nuraminti diskomforto jausmą ir kt.

Dėl šių galingų privalumų eteriniai aliejai gali būti naudingi ir veiksmingi bet kuriuo gyvenimo etapu, net ir nėštumo metu.

Sveikatos priežiūros specialistas yra geriausias šaltinis sudarant asmeninį sveikatos priežiūros planą ir gali patarti, ko reikėtų vengti nėštumo metu, taip pat nurodyti kitas saugos priemones, kurių turėtumėte imtis atsižvelgdami į savo asmeninę sveikatą ir augančio vaiko sveikatą.

Kartu galite nustatyti, kurie eteriniai aliejai gali būti naudingi, o kurių geriau vengti.

Laikydamiesi tinkamų saugos rekomendacijų, galite drąsiai naudoti eterinius aliejus nėštumo metu. Dėl etinių problemų, susijusių su būsimų motinų ir vaisių tyrimais, klinikinių tyrimų, kuriuose nagrinėtas eterinių aliejų saugumas nėštumo metu, yra nedaug. Vis dėlto, norėdami nustatyti, kokius eterinius aliejus naudoti nėštumo metu, galime remtis saugaus naudojimo istorija.

Nėštumo metu organizmas patiria daugybę pokyčių. Šie pokyčiai dažnai sukelia diskomfortą ir jautrumą. Nors kiekvienas nėštumas yra skirtingas, tikslas yra tas pats: palaikyti sveiką, tinkamą organizmo veiklą. Kartu su tinkama mityba ir reguliariais fiziniais pratimais nėštumo metu galima naudoti eterinius aliejus, kurie suteikia reikiamą paramą. Eterinius aliejus taip pat galite naudoti gimdymo metu, kad jis būtų malonesnis ar pozityvesnis.

Nėštumo Metu Venkite Naudoti

Vakarinių tujų (Arborvitae)

Bazilikų (Basil)

Beržų (Birch)

Kininių cinamonų (Cassia)

Cinamono (Cinnamon)

Rozmarinų (Rosemary)

Čiobrelių (Thyme)

Bruknuolių (Wintergreen)

Ar Saugu Naudoti Eterinius Aliejus Žindymo Laikotarpiu?

Atsakymas – taip, tačiau nepamirškite daugelio tų pačių rekomendacijų, kurios taikomos naudojant eterinius aliejus nėštumo metu. 

Nors nėštumo metu organizmas labai pasikeičia, šie pokyčiai nesibaigia gimus kūdikiui. Jūsų kūnas ir toliau keičiasi, kai prisitaikote prie gyvenimo po gimdymo. Tikėtina, kad ir toliau norėsite naudoti didesnio skiedimo priemones ir stebėti, ar nepastebite jautrumo eteriniams aliejams, kurį pastebėsite savo kūne ir ant jo. 

Kaip ir eterinių aliejų naudojimą nėštumo metu turėtumėte aptarti su savo sveikatos priežiūros specialistu, taip pat turėtumėte pasitarti su gydytoju, jei nuspręsite žindyti ir norėsite naudoti eterinius aliejus.

 Ši partnerystė gali padėti jums nustatyti produktus, dėl kurių žindymo metu gali tekti būti atsargesniems. Jūsų sveikatos priežiūros specialistas yra geriausias patarimų šaltinis, kai kalbama apie jūsų kūną, kūdikį ir bet kokias jums rūpimas problemas. 

Kaip ir prieš pradėdami naudoti kitus naujus produktus žindymo laikotarpiu, pasitarkite su sveikatos priežiūros specialistu, taip ir tapę žindančia motina, svarbu su juo aptarti eterinių aliejų naudojimą. 

Žindymas, kaip ir nėštumas, kelia daug reikalavimų motinos organizmui. Žindant siekiama išlaikyti stiprų, sveiką kūną ir padėti augančiam naujagimiui. Padedant sveikatos priežiūros specialistui, galite saugiai naudoti eterinius aliejus ir eteriniais aliejais prisotintus produktus organizmui ir bendrai savijautai palaikyti.

Keletas atsargumo priemonių, …

 1. Raudonėlis, Cinamonas, Kininis cinamonas – venkite pačių stipriausių aliejų, nebent būtinai reikia. Jei juos naudojate, gerai praskieskite (1 lašas šaukšteliui nešančiojo aliejaus). Atkreipkite dėmesį, kad mišinyje naudojami aliejai yra daug švelnesni, pavyzdžiui, „On Guard” sudėtyje esantis cinamonas. Raudonėlis gali turėti valomąjį poveikį, jei naudojamas per daug (žr. 3 punktą).
 2. Bruknuolės (Wintergreen) Tinkamai praskiestas jis gali būti naudojamas kaip mišinio, pavyzdžiui, „Deep Blue”, dalis, tačiau venkite per didelio kiekio.
 3. GX Assist – venkite organizmo valomojo poveikio žindymo metu, nes manoma, kad išsiskiriantys toksinai gali patekti į motinos pieną.
 4. Nenaudokite stiprių aliejų ten, kur kūdikis jų įkvėps. Taigi, pavyzdžiui, netepkite „Air” arba Pipirmėčių ant krūtinės ir po to nelaikykite prie jos kūdikio. Uždenkite marškiniais, rankšluosčiu ir pan., tepkite kur nors kitur arba palaukite, kol pamaitinsite kūdikį ir tepkitės tuomet.

Pasidalink šiuo įrašu!

Norite nuolaidų būsimiems pirkiniams?

Tapk registruotu doTERRA vartotoju ir gauk 25% nuolaidą!

Pažįstate žmonių, kurie norėtų įgyti arba patobulinti sveikos gyvensenos įpročius? Įsigiję su nuolaida parduodamą rinkinį jie gali rasti jų poreikius atitinkančių produktų ir reikšmingai sutaupyti.

Narystės rinkiniuose nauji nariai ras viską ko reikia, pradedant naudoti doTERRA produktus.

Gauk nuolaidas būsimiems doTERRA pirkiniams ir registruokis jau dabar! (registracijos nuoroda į kitą puslapį)

Su Naryste.. Nuolaidos VISIEMS rinkiniams ir kolekcijoms!
25% nuolaida doTERRA ESSENTIAL AROMATICS™ TOUCH, FAMILY ESSENTIALS, doTERRA YOGA ir daugybei kitų kolekcijų!
Rinkiniai
Su Naryste.. Nuolaidos VISIEMS doTERRA aliejams!
25% nuolaida tyriems eteriniams aliejams ir eterinių aliejų mišiniams!
Eteriniai Aliejai
Su Naryste.. Nuolaidos VISIEMS doTTERA
linijos produktams!
25% nuolaida doTERRA VERAGE, doTERRA™ SPA, Deep Blue, On Guard® produktams!
doTERRA Linijos Produktai
Previous
Next

Taipogi Skaitykite!

Pirkinių krepšelis
Prenumeruokite!
Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite mėnesinius doTERRA nuolaidų pasiūlymus