doTERRA Eteriniai Aliejai: Koks Eterinių Aliejų Galiojimo Laikas?

Regina Rainienė

Regina Rainienė

Eteriniai aliejai – tai investicija į jūsų sveikatą ir gerovę. 

Eteriniai aliejai gaunami iš viso pasaulio. Distiliuoti jie didelėse statinėse gabenami iš kilmės šalies į pakavimo gamyklą, kur atliekami kokybės tyrimai ir pakavimas. Tinkamas pakavimas yra labai svarbi eterinių aliejų veiksmingumo išsaugojimo dalis. Pirmiausia aliejus išpilstomas į stiklinius buteliukus su patikimai uždaromais dangteliais. Paprastai šie stikliniai buteliukai būna tamsaus stiklo, kad apsaugotų eterinį aliejų nuo saulės šviesos ir kitų ultravioletinių spindulių šaltinių. Visos plastikinės dalys, naudojamos su eteriniais aliejais (angos, dangteliai ir kt.), pagamintos iš aukštos kokybės 1 (PETE) arba 2 numerio plastiko. Tai padeda išvengti plastiko erozijos, kuri gali atsirasti naudojant eterinius aliejus.

Tada ant buteliuko užklijuojama etiketė, ant buteliuko uždedamas partijos numeris ir galiojimo laikas. Ant bet kokio eterinio aliejaus, skirto vidiniam naudojimui, taip pat turi būti nurodyta galiojimo data, kad būtų laikomasi teisės aktų reikalavimų. Tačiau eteriniai aliejai dėl savo prigimties ir struktūros yra labai stabilūs. Atlikti eterinių aliejų galiojimo laiko bandymai parodė, kad eteriniai aliejai išlieka veiksmingi net po 5-10 ar daugiau metų. 

Ką daryti ir ko nedaryti saugant eterinius aliejus, kad apsaugotumėt savo investicijas į sveikatą ir maksimaliai padidintumėt jų naudą?

Nesvarbu, ar ką tik pradėjote domėtis eteriniais aliejais, ar jau seniai turite kolekciją, kurią ketinate sutvarkyti, šie patarimai, kaip tinkamai laikyti mėgstamus produktus, padės užtikrinti, kad jūsų namai būtų laimingi, o sveikata – prioritetas!

Tinkamas eterinių aliejų laikymas taip pat labai svarbus užtikrinant, kad eteriniai aliejai laikui bėgant išlaikytų savo veiksmingumą ir naudingąsias savybes. Toliau pateikiamos kelios rekomendacijos, kurių reikėtų laikytis laikant eterinius aliejus:

  • Laikykite eterinį aliejų kambario temperatūroje ir venkite ekstremalių temperatūrų poveikio (paliekant aliejų automobilyje vasarą, ant palangės ir pan.).

  • Saugokite, kad aliejai nebūtų paveikti tiesioginiais saulės spinduliais ar kitais UV spindulių šaltiniais.

  • Venkite ilgalaikio deguonies poveikio, kuris ilgainiui gali sukelti aliejaus oksidaciją (paliekant atsuktą dangtelį ir pan.).

    Po kiekvieno naudojimo sandariai užsukite dangtelius. Sandarus dangtelis neleidžia eteriniam aliejui buteliuke oksiduotis, patekti orui ar vandeniui. Dėl mažesnio sąlyčio su oru aliejus išsaugo savo savybes. Dažnas ir ilgalaikis oro poveikis gali pakeisti aliejaus konsistenciją, kvapą ir savybes. Sandariai uždarytas dangtelis taip pat neleidžia aliejui išgaruoti. Plastikinė buteliuko detalė leidžia aliejui išbėgti po vieną lašą ir taip pat padeda nepraleisti oro ir vandens. Būtinai palikite jį ant buteliuko!

  • Jei daug monoterpenų turinčių eterinių aliejų, tokių kaip citrusų ar spygliuočių, išnaudojote pusę buteliuko, kita pusė prisipildo deguonimi. Jei ilgesniam laikui žadate palikti šį aliejų nenaudojamą, geriau perpilti į mažesnį tamsaus stiklo buteliuką, kuriame nebus tiek deguonies. Tai prailgins jūsų eterinio aliejaus galiojimą. Taigi, neišmeskite 5 ml buteliukų, kai pasibaigia eterinis aliejus, o panaudokite dar kartą.

Keletas Dažnai Užduodamų Klausimų Apie Eterinius Aliejus

Ar Galima doTERRA Eterinius Aliejus Laikyti Šaldytuve?

Šaldytuve galima laikyti pradėtus naudoti eterinius aliejus sandarioje medinėje ar plastikinėje dėžutėje., kur vėsu ir tamsu.

Svarbu ne tiek žemesnė temperatūra – aliejų nereikia laikyti taip šaltai, kiek pastovus klimatas. Šaldytuve dieną ir naktį būna ta pati temperatūra, o tai padeda išsaugoti aliejų.

Jei nenorite, kad aliejus būtų šaltas, kai jį naudosite, būtinai išimkite jį likus maždaug 1-2 valandoms iki tol, kol jums jo prireiks, kad aliejus galėtų atgauti kambario temperatūrą. Baigę naudoti aliejų, įdėkite jį atgal į šaldytuvą, kad jis vėl taptų pastovios temperatūros.

Daug monoterpenų -limoneno, pineno ir kitų, turi Greipfrutų, Laukinių apelsinų, Citrinų, Žaliųjų citrinų, Frankincense, Kadagio Uogų, Kiparisų, Bergamočių, Juodųjų pipirų eteriniai aliejai. Todėl juos saugodami, laikykitės „vėsios tamsios vietos” taisyklės atidžiau.

Daug seskviterpenų turintys eteriniai aliejai, tokie kaip Kedrų, Vetiver, Sandalwood, Pačiulių, Imbierų, Miros, Ylang Ylang, Italinių Šlamučių eteriniai aliejai nėra tokie jautrūs oksidacijai ir jų laikyti šaldytuve nėra prasmės.

Ar Galima Eterinius Aliejus Dėti į Šaldiklį?

Eterinius aliejus dėti į šaldiklį yra visiškai saugu. Pastovi temperatūra ir šviesos trūkumas padės išsaugoti aliejus. 

Kai kurie aliejai, pavyzdžiui, Rožių, Čiobrelių ir kiti, gali turėti natūralių komponentų, kurie šaldiklyje sukietėja arba kristalizuojasi. 

Jei jūsų aliejams taip nutinka, tiesiog leiskite jiems atšilti prieš naudodami, laikydami juos kambario temperatūroje. Baigę naudoti, grąžinkite juos į šaldiklį ir laikykite toliau.

Ar Turiu Išmesti Savo Eterinius Aliejus, Jei Juos Palikau Karštoje Mašinoje?

Karštis tikrai keičia eterinių aliejų chemiją, tačiau tai nevyksta greitai. Jei pamiršote savo aliejus automobilyje karštą vasaros dieną, prieš juos atidarant, leiskite jiems atvėsti iki kambario temperatūros.
Atidarę pauostykite, ar jie vis dar turi kvapą, ar kvapas vis dar malonus ir ar nepakitusi spalva ir klampumas.

Ar Galima Eterinius Aliejus Laikyti Plastiko Buteliuke?

Eteriniai aliejai yra neįtikėtinai galingi, todėl daugelis jų ištirpina plastiką. 

Todėl aliejus rekomenduojama laikyti stikliniuose buteliukuose arba nerūdijančio plieno induose. 

Turėkite tai omenyje, kai gaminsite eterinių aliejų pagrindu pagamintus „pasidaryk pats” gaminius ilgesniam vartojimui.

Ar Galiu Toliau Naudoti Pasibaigusio Galiojimo Eterinius Aliejus?

Eterinių aliejų galiojimo laikas nesibaigia su diena, nurodyta ant buteliuko.

Tinkamai laikomi eteriniai aliejai gali išsilaikyti daugelį metų. Tačiau dėl proceso, vadinamo oksidacija, kuris prasideda nuo tos akimirkos, kai atidarote buteliuką ir aliejus gauna oro, aliejai laikui bėgant palaipsniui kinta.

Laikydamiesi pirmiau minėtų nurodymų – laikydami aliejus tamsaus stiklo buteliukuose, saugodami juos nuo saulės ir laikydami kambario arba vėsioje temperatūroje, galėsite prailginti aliejų naudojimo laiką.

Neseniai buvo rastas 50 metų senumo Pipirmėčių eterinis aliejus, kuris buvo laikomas rūsyje, ir jo sudėtis buvo nepakitusi, o terapinės savybės netgi pagerėjusios.

Kitas pavyzdys: tinkamai laikyto 70 metų Levandų eterinio aliejaus pavyzdžio tyrimas parodė, kad jis taip pat nepakitęs ir savo terapinėmis savybėmis nenusileido šviežiam aliejui.

Kaip Suprasti, kad Eterinis Aliejus Oksidavosi?

Kartais dėl oksidacijos eterinio aliejaus aromatas gali tapti gana nemalonus. Geri pavyzdžiai yra citrusiniai eteriniai aliejai ir aliejai, kuriuose yra daug limoneno, pavyzdžiui, greipfrutų ir citrinų.

Tačiau daugeliu atvejų oksidacija nebus tokia akivaizdi.

Šiuo atveju reikia pasitelkti visus savo pojūčius, dar vadinamus organoleptiniais pojūčiais. Atkreipkite dėmesį į eterinių aliejų aromato ir klampumo pokyčius. Eterinis aliejus taip pat gali pakeisti spalvą ir paprastai patamsėja; kai kurie aliejai, pavyzdžiui, romėniškosios ramunėlės bei kraujažolės  gali net pakeisti spalvą iš mėlynos į rudą. 

Pipirmėtės  gali pereiti į žalsvą spalvą. Taigi, užuoskite, pajuskite, pažiūrėkite, o kai kurių eterinių aliejų (pvz., citrusinių vaisių) – paragaukite; užlašinkite lašelį ant piršto ir paragaukite. Kai organoleptiškai pajusite šviežiai distiliuotus aliejus, oksiduotas aliejus bus akivaizdus.

Kas Bus, Jei Panaudosiu Pakitusį Eterinį Aliejų?

Oksidacija blogina eterinių aliejų aromatines ir gydomąsias savybes.

Dėl gedimo taip pat gali atsirasti dirginimas arba įjautrinimas, dėl kurio gali atsirasti odos bėrimų, nudegimų, odos pleiskanojimas ar kitas nemalonus šalutinis poveikis. 

Todėl pakitusių eterinių aliejų nenaudokite nei į vidų, nei ant odos. Jei kvapas vis dar malonus, galite sunaudoti „pasidaryk pats” buities valymo priemonėse. 

Pasidalink šiuo įrašu!

Norite nuolaidų būsimiems pirkiniams?

Tapk registruotu doTERRA vartotoju ir gauk 25% nuolaidą!

Pažįstate žmonių, kurie norėtų įgyti arba patobulinti sveikos gyvensenos įpročius? Įsigiję su nuolaida parduodamą rinkinį jie gali rasti jų poreikius atitinkančių produktų ir reikšmingai sutaupyti.

Narystės rinkiniuose nauji nariai ras viską ko reikia, pradedant naudoti doTERRA produktus.

Gauk nuolaidas būsimiems doTERRA pirkiniams ir registruokis jau dabar! (registracijos nuoroda į kitą puslapį)

Su Naryste.. Nuolaidos VISIEMS rinkiniams ir kolekcijoms!
25% nuolaida doTERRA ESSENTIAL AROMATICS™ TOUCH, FAMILY ESSENTIALS, doTERRA YOGA ir daugybei kitų kolekcijų!
Rinkiniai
Su Naryste.. Nuolaidos VISIEMS doTERRA aliejams!
25% nuolaida tyriems eteriniams aliejams ir eterinių aliejų mišiniams!
Eteriniai Aliejai
Su Naryste.. Nuolaidos VISIEMS doTTERA
linijos produktams!
25% nuolaida doTERRA VERAGE, doTERRA™ SPA, Deep Blue, On Guard® produktams!
doTERRA Linijos Produktai
Previous
Next

Taipogi Skaitykite!

Natūralus doTERRA dezodorantas su Didžiųjų Pocūgių DOUGLAS FIR ir Graikiškųjų Apelsinų GREEK ORANGE doTERRA Eteriniais Aliejais
Eteriniai Aliejai
Regina Rainienė

doTERRA Natūralūs Dezodorantai

Natūralūs doTERRA Dezodorantai su doTERRA Eteriniais Aliejais Dezodorantas, kuriuo galite pasitikėti.  Galite atsisakyti aliuminio, parabenų ir ftalatų ir vis tiek nuostabiai kvepėti. Naudokite „doTERRA” natūralų

Skaityti Straipsnį »
Pirkinių krepšelis