Rūpinkitės Savo Psichikos Sveikata

Regina Rainienė

Regina Rainienė

Mūsų smegenys žodį „sveikas” automatiškai sieja su fizine sveikata. Tačiau psichinė sveikata yra tokia pat svarbi kaip ir fizinė.

Emocinė sveikata daro įtaką beveik visiems mūsų gyvenimo aspektams – nuo to, kaip priimame sprendimus, kaip bendraujame su kitais ir kaip reaguojame į situacijas, kurios mus veikia asmeniškai.

Pripažinti psichikos sveikatą ir išmokti su ja elgtis yra būtina jūsų gerovei. Kai suprasite, kaip valdyti ir neutralizuoti neigiamus savo gyvenimo aspektus, jūsų sveikata pasitaisys. Spalio 10-ąją minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena, todėl norėtume išreikšti paramą ir pateikti keletą patarimų bei idėjų, padėsiančių pasirūpinti savo psichikos sveikata.

Kalbėjimas apie savo jausmus nėra silpnumo ženklas. Pasirūpinkite savo metaline savijauta dalydamiesi savo emocijomis, jausmais ir net baimėmis, prašydami pagalbos. 

Turėdami ką nors, kas jus išklauso, jausitės palaikomi, o šis veiksmas gali padėti paskatinti kitus kalbėti ir ieškoti pagalbos sau.

Kalbėkite apie jausmus

Tyrimais nustatyta, kad reguliariai mankštinantis galima sumažinti depresijos riziką.

Fiziniai pratimai gali padidinti jūsų savivertę, padėti susikaupti, miegoti ir geriau jaustis.

Fizinis aktyvumas gali būti toks paprastas kaip vaikščiojimas.

Kvėpuodami grynu oru, įkvepiate daugiau deguonies, todėl organizme padaugėja seratonino.

Mankšta leidžia smegenims susitelkti į vieną vienintelę veiklą ir pamiršti visa kita.

Sveika ir subalansuota mityba turi įtakos mūsų fizinei ir psichinei savijautai.

Į savo kasdienę mitybą įtraukite sveikus baltymus, svarbiausius riebalus, sudėtingus angliavandenius, vitaminus, mineralus ir vandenį.

Draugai ir šeima padeda jaustis mylimiems ir globojamiems, todėl apsupkite save žmonėmis, kurie jus palaiko ir įtraukia į savo gyvenimą. Raskite laiko reguliariai su jais susitikti arba bent jau paskambinkite jiems.
Jei manote, kad buvimas šalia ko nors neigiamai veikia jūsų psichinę sveikatą, nebijokite to žmogaus paleisti. Atsikratykite toksiškų santykių ir sutelkite dėmesį į santykius, kurie jums teikia džiaugsmo ir teigiamų jausmų.

Miegas yra labiausiai neįvertinamas veiksnys, kai galvojama apie bendrą sveikatą.

Geras ir ilgas (7-9 val.) nakties miegas yra labai svarbus protui ir mūsų smegenų ląstelėms, kurias per tą laiką reikia apvalyti.

Jei miegoti sunku, pradėkite nuo nedidelių gyvenimo būdo korekcijų, pavyzdžiui, prieš miegą sukurkite atpalaiduojančią aplinką savo kambaryje ir valgykite anksčiau, kad prieš eidami miegoti duotumėte organizmui pakankamai laiko virškinti maistą. Norėdami sužinoti daugiau apie miego svarbą, apsilankykite čia.

Šiuolaikiniame pasaulyje mintis, kad galėtume leisti protui pailsėti nuo veiklos, atrodo neįmanoma. Dažnai mūsų protas yra perkrautas, nes mūsų dėmesį prikausto begalė įvairių dirgiklių.

Išmanieji telefonai, planšetiniai ir nešiojamieji kompiuteriai – tai tik keli pavyzdžiai, ir jei niekada nesiskirsite su technologijomis, kenksite savo psichinei sveikatai.

Kiekvieną savaitę pasidarykite nedidelę skaitmeninę detoksikaciją, kad ir pusdieniui ar porai valandų.

Niekada nebijokite būti savimi ir priimkite, kad esate toks, koks esate: jums nereikia būti panašiems į kitus. Dirbkite tam, kad būtumėte geresne savo, o ne kito versija. 

Visų pirma mėgaukitės tuo, kad esate savimi.

Savęs priėmimą skatinantys eteriniai aliejai:

Ar turite svajonę, kurią visada norėjote įgyvendinti? Naują įgūdį, kurio niekada neturėjote laiko išmokti? Padirbėkite su savo dienotvarke, kad į ją įtrauktumėte veiklą, kuri jus tenkina ir palaiko motyvaciją. 

Nesvarbu, ar norite atgaivinti seną pomėgį, ar išsivaduoti iš socialinių suvaržymų, išbandyti naujus dalykus ar tiesiog susipažinti su naujais žmonėmis. 

Jūs galite būti savimi, užsiimdami tuo, kas jums patinka.

Bet kokia pagalba kitiems yra viena iš labiausiai pasitenkinimą teikiančių gyvenimo sričių.

Savanorystė, aktyvus vaidmuo bendruomenėje ar tiesiog pagalbos rankos ištiesimas žmogui, kuriam jos reikia, yra puikūs būdai užmegzti naujus santykius. Galėdami kam nors padėti, galime naujai pažvelgti į savo pačių problemas ir pasijusti reikalingi bei vertinami.

Be šių priemonių savo emocinei savijautai palaikyti, galite naudoti eterinius aliejus, kad sukurtumėte ramybės pojūtį arba pakilią aplinką.

Mūsų penki geriausiai nuotaiką pakeliantys aliejai ir jų mišiniai yra šie: Laukinių apelsinų,Citrus Bliss„, „doTERRA Cheer„, „Elevation” ir „doTERRA Motivate„.

Penki geriausi raminamieji aliejai ir jų mišiniai: Melisų, Levandų, doTERRA Peace, doTERRA Balance ir PastTense.
Galvodama tik apie psichinę gerovę, „doTERRA” ką tik išleido naują produktų liniją „Adaptiv„, kuri neseniai pasiekė Europos rinkas.

Eterinių aliejų naudojimas emocinei gerovei
Kai esate pasirengę naudoti eterinius aliejus emocinei gerovei, yra keli būdai, kaip veiksmingai patirti jų stiprumą ir galią.

Radę norimą naudoti aliejų, išbandykite bet kurį iš šių naudojimo būdų:

  •  Įmasažuokite į kaukolės pagrindą
  • Naudokite eterinių aliejų difuzorių
  • Užlašinkite lašelį ant delnų ir įkvėpkite
  • Įtrinkite riešus ir visą dieną nešiokitės aromatą su savimi

Galiausiai nebijokite kreiptis papildomos pagalbos. 

Kai emociškai subalansuoto gyvenimo paieškos tampa neįveikiamos, nebijokite prašyti pagalbos.

Kreipdamiesi į draugus ir šeimos narius bei ieškodami profesionalios pagalbos, galite gauti papildomos pagalbos kelionėje į geresnę emocinę sveikatą.

Pasidalink šiuo įrašu!

Norite nuolaidų būsimiems pirkiniams?

Tapk registruotu doTERRA vartotoju ir gauk 25% nuolaidą!

Pažįstate žmonių, kurie norėtų įgyti arba patobulinti sveikos gyvensenos įpročius? Įsigiję su nuolaida parduodamą rinkinį jie gali rasti jų poreikius atitinkančių produktų ir reikšmingai sutaupyti.

Narystės rinkiniuose nauji nariai ras viską ko reikia, pradedant naudoti doTERRA produktus.

Gauk nuolaidas būsimiems doTERRA pirkiniams ir registruokis jau dabar! (registracijos nuoroda į kitą puslapį)

Su Naryste.. Nuolaidos VISIEMS rinkiniams ir kolekcijoms!
25% nuolaida doTERRA ESSENTIAL AROMATICS™ TOUCH, FAMILY ESSENTIALS, doTERRA YOGA ir daugybei kitų kolekcijų!
Rinkiniai
Su Naryste.. Nuolaidos VISIEMS doTERRA aliejams!
25% nuolaida tyriems eteriniams aliejams ir eterinių aliejų mišiniams!
Eteriniai Aliejai
Su Naryste.. Nuolaidos VISIEMS doTTERA
linijos produktams!
25% nuolaida doTERRA VERAGE, doTERRA™ SPA, Deep Blue, On Guard® produktams!
doTERRA Linijos Produktai
Previous
Next

Taipogi Skaitykite!

Pirkinių krepšelis