Visi doTERRA eterinių aliejų naudojimo būdai yra saugūs, kai naudojami tinkamai, įskaitant aromatinį, išorinį ir vartojimą į vidų.
Įvairiose emocinės ir fizinės gerovės programose gali būti naudojami vienas ar keli vartojimo būdai. Jie gali būti naudojant po vieną aliejų vienu metu arba sudėtinguose mišiniuose vienu iš trijų būdų:
Skaitykite toliau
Tikslinės vietos tepimas yra labai efektyvus eterinių aliejų naudojimo būdas. Kadangi eteriniai aliejai yra mažos molekulinės masės ir yra tirpūs riebaluose, jie lengvai prasiskverbia per odą. Įsiskverbę jie teikia vietinę naudą tikslinėje vietoje.
Nors eteriniai aliejai ir taip lengvai pasisavinami, yra būdų, kaip dar pagerinti įsisavinimą. Naudojant lengvą masažą, padidės kraujo tekėjimas į tikslinę sritį, ir taip eteriniai aliejai bus išnešioti po visą kūną. Naudojant bazinį (nešantį) aliejų, taip pat gali padidėti absorbcija, ypač jei oda yra sausa arba pleiskanojanti, nes jis drėkina odą ir sulėtina aliejaus išgaravimą.
REKLAMA
Norint sumažinti odos jautrumo atsiradimo tikimybę, ypač jaunai ar jautriai odai, patartina praskiesti stipresnius aliejus baziniu (pvz., Frakcionuotu kokosų aliejumi), o taip pat visada skieskite ir pirmą kartą bandomą aliejų. Rekomenduojamas skiedimo santykis paprastai yra 1 lašas eterinio aliejaus ir 3-5 lašai bazinio aliejaus.
Norėdami gauti maksimalią naudą iš savo eterinių aliejų, praskieskite vieną aliejaus dalį iki penkių ar daugiau dalių frakcionuoto kokosų aliejaus – jūs tiesiog gausite maksimalią naudą už mažiausią kainą!
Be to, kai kurie eteriniai aliejai yra „karšti”, jų tiesiog negalima tepti tiesiai ant odos. Cinamonas, Cassia, gvazdikėlis, raudonėlis, čiobrelis ir kai kurie kiti turi būti skiedžiami 1:10 santykiu.
Visada patartina geriau vartoti kelias mažas dozes per dieną, o ne vieną didelę dozę. Pradėkite nuo mažiausios įmanomos dozės (1–2 lašų). Prireikus galima tepti kas 4–6 valandas. Kadangi kiekvienas asmuo yra unikalus, dozė kiekvienam asmeniui skirsis priklausomai nuo dydžio, amžiaus ir bendros sveikatos būklės. Kai kurie aliejai yra fototoksiški, todėl turite vengti saulės juos užtepus ant odos (visi citrusiniai – vengti saulės 24 valandas, o bergamotę panaudojus- iki 48 val).
REKLAMA
Jei naudojant eterinius aliejus ant odos pastebite paraudimą ar sudirgimą, paveiktą vietą patepkite baziniu aliejumi, pavyzdžiui, frakcionuotu kokosų aliejumi – vanduo neatskiedžia eterinių aliejų.
Vietos, kurias naudinga tepti eteriniais aliejais:
- Kaklas, sprandas
- Kakta ir smilkiniai
- Krūtinė ir pilvas
- Kojos, rankos, padai
Kiti būdai, kaip išoriškai panaudoti eterinius aliejus:
- Ištirpdyti Epsom druskose kelis lašus ir naudoti vonioje.
- Šiltas arba šaltas kompresas, pamirkius rankšluostį vandenyje su eteriniais aliejais ir uždėjus ant reikiamos vietos.
- Lašinti į losjoną ar drėkinamąjį kremą ir tepti odą.
Sritys, kurių reikia vengti:
- Kai kurios veido sritys, pvz. Aplink akis
- Akys, vidinės ausys
- Žaizdota ar kitaip pažeista oda
REKLAMA
Kai kurie eteriniai aliejai turi turtingą kulinarijos istoriją ir gali būti naudojami kaip maisto papildai įvairioms sveikatos būklėms palaikyti. Kai ant avižinių dribsnių pabarstote cinamono, gurkšnojate puodelį pipirmėčių arbatos arba į spagečius įdedate šviežių baziliko lapelių, iš tikrųjų jau vartojate aromatinių eterinių aliejų junginius.
Eterinis aliejus suteikia daug naudos sveikatai, taip pat suteikia maistui skoninių ir aromatinių savybių. Koncentruotos formos eteriniai aliejai gali būti naudojami kaip maisto papildai sveikatai. Dėl sudėtingų mūsų kūno fiziologinių procesų naudojimas į vidų yra saugus ir efektyvus eterinių aliejų naudojimo būdas.
Nurijus, eteriniai aliejai tiesiogiai patenka į kraują per virškinimo traktą, kur jie išnešiojami po visą kūną. Eteriniai aliejai yra tirpūs riebaluose, todėl lengvai patenka į visus kūno organus, įskaitant ir smegenis. Tada, kaip ir visi mūsų vartojami dalykai, eteriniai aliejai metabolizuojami kepenyse ir kituose organuose, o vėliau pašalinami.
Skaitykite toliau
Eterinių aliejų sudėtis yra labai sudėtinga. Kiekviena sudedamoji dalis turi unikalų biocheminių savybių rinkinį, kuris skirtingai reaguoja su ląstelėmis ir organais. Nors šie veikimo mechanizmai nėra pilnai ištirti, teigiami galutiniai rezultatai buvo įrodyti. Tačiau organizmas yra pasirengęs apdoroti tik atitinkamas eterinių aliejų dozes. Norint išvengti toksiškumo, reikia griežtai laikytis tinkamo dozavimo pagal ženklinimo rekomendacijas ir kitas profesionalias rekomendacijas.
Veiksmingi naudojimo į vidų būdai:
- Maisto gaminimo ar kepimo receptuose naudokite aliejų, juo pakeisdami šviežias arba džiovintas žoleles ir prieskonius
- Atminkite, kad eteriniai aliejai yra daug stipresni nei džiovintos ar šviežios žolelės ir prieskoniai, todėl pradėkite nuo labai mažo kiekio
- Jei reikia stipresnių aliejų, geriau naudoti dantų krapštuko metodą (švaraus krapštuko galą panardinti į aliejų ir įlašinti į maistą), o ne lašinti iš buteliuko.
- Lašinkite eterinių aliejų į vandenį, kokteilius, pieną, arbatą ar kitus gėrimus
- Eterinius aliejus lašinkite į daržovių kapsulę arba į nedidelį kiekį medaus ar jogurto
Naudodami bet kuriuo būdu, pirma perskaitykite ir sekite ženklinimo nurodymus. Į vidų naudokite tik tuos eterinius aliejus, kurių etiketėje toks būdas yra nurodytas.
REKLAMA
Aromatinis būdas mus lydi nuo pradžių pradžios. Išėję į pievą ar mišką mes jau naudojame šį eterinių aliejų vartojimo būdą.
Žmonija ir augalų karalystė turi glaudų sinerginį ryšį. Kiekvieną kartą įkvėpdami mes ne tik aprūpiname organizmą deguonimi, bet kartu įkvepiame ir gyvybinės jėgos, kurią skleidžia augalai ir medžiai, kiekvieną kartą įkvėpdami, mes grąžiname jiems kaip dovaną CO2, kuris jiems yra gyvybiškai būtinas.
Uoslės pojūtis yra susijęs su smegenų dalimi atsakinga už kai kurias emocijas ir ilgalaikę atmintį. Per 7s kvapai pasiekia šią dalį-limbinę sistemą. Per 30s – pasiekia visas smegenis.
Kam mums naudingas aromatinis naudojimo būdas:
- Atminčiai gerinti
- Hormonams balansuoti
- Emocijoms balansuoti
- Kvėpavimo sistemai
- Valyti orą
Naudojimo būdai:
- Garinkite difuzoriumi
- Įkvėpkite iš delnų
- Lašinkite į aromaterapinį pakabuką ar apyrankę
- Lašinkite ant šalikų ar apykaklių (vaikus išleidžiant į darželį)
- Lašinkite į kaukę ar respiratorių (kur nesilies prie odos)
Niekada neįkvėpkite tiesiai iš difuzoriaus einančio garo.
Difuzorius laikykite taip, kad nei augintiniai, nei vaikai jų nenuverstų.