doTERRA Eukaliptų Eterinio Aliejaus Naudojimas ir jo Nauda

Regina Rainienė

Regina Rainienė

doTERRA Eukaliptų EUCALYPTUS Eterinis Aliejus

Australijos Mėlynuosiuose kalnuose iš toli matomas unikalus mėlynas rūkas, nuo kurio ir kilo kalnų pavadinimas. 

Tačiau tai nėra labai paslaptinga – dėl didelio ten augančių eukaliptų skaičiaus ore yra smulkiai išsisklaidžiusių aliejaus lašelių, kurie jungiasi su dulkėmis ir vandens garais. Tada šis derinys išsklaido šviesos spindulius ir sukuria mėlynos spalvos rūką.

Eukaliptų aliejus, kurį visi žinome ir mėgstame, gaunamas iš tų pačių gausių aliejaus liaukų ant lapų, dėl kurių susidaro mėlynas rūkas. Aliejus gaunamas distiliuojant vandens garais. Garai praeina pro lapus, perneša aromatinius junginius į surinkimo vamzdelį, o atvėsę vėl virsta vandeniu. Eterinis aliejus, negalintis ištirpti vandenyje, lengvai pašalinamas iš vandens.

Eukaliptų aliejus yra labai naudingas vartojant vietiškai ir aromatiniu būdu.

Kadangi pagrindiniai cheminiai eukaliptų aliejaus komponentai yra eukaliptolis ir alfa-terpineolis, šis eterinis aliejus pasižymi raminančiu, vėsinančiu aromatu. Dėl šio poveikio eukaliptas idealiai tinka raminančiam masažui. Eukalipto naudą galima lengvai išgauti garinant ir įkvepiant. Emocinėje srityje eukaliptų aliejaus junginiai gali skatinti aiškaus proto ir atsipalaidavimo pojūčius. 

Eukaliptų aliejus taip pat turi stiprių valomųjų savybių, kurios naudingos odai. 

Dėl valomųjų savybių eukaliptų yra burnos skalavimo skysčiuose, skirtuose burnos kvapui gaivinti ir burnos sveikatai gerinti.

REKLAMA

 • Pasirūpinkite, kad jūsų paviršiai būtų švarūs ir ant jų neliktų pirštų antspaudų, naudodami universalųjį eukaliptų aliejaus purškiklį. Norėdami sukurti šį paprastą valiklį, sumaišykite po 10 lašų eukaliptų aliejaus, pipirmėčių aliejaus ir laukinių apelsinų aliejaus su 1/4 puodelio baltojo acto ir 1 3/4 puodelio vandens 0,5 litro stikliniame purškiamajame buteliuke. Tuomet tiesiog suplakite buteliuką ir išpurkškite ant reikiamų paviršių. Šis purškiklis puikiai tinka greitam namų valymui ir nuostabiai kvepia!

 • Padarykite savo dušo malonumą dar labiau atpalaiduojantį. Du lašus eukaliptų aliejaus užlašinkite tiesiai ant dušo grindų, kai prausiatės duše. Vandens garai sukurs natūralų eukaliptų aliejaus difuzorių ir suteiks jums skaidrų, žvalumo suteikiantį pojūtį.

 • Po ilgos dienos įtemptiems jausmams išsisklaidyti padės eukaliptų aliejus. Prieš miegą įlašinkite šiek tiek eukaliptų į difuzorių. Eukaliptų aliejaus aromatas skatins atsipalaidavimo pojūtį ir paruoš jus geresniam miegui.

 • Nesitenkinkite vien įprastu losjonu. Paverskite savo drėkinamąjį kremą odai ir pojūčiams naudingu produktu. Įlašinkite vieną lašą eukaliptų aliejaus į pasirinktą drėkinamąjį kremą. Įtrinkite šį mišinį ir tepkite jį ant odos, kad atgaivintumėte odą.

 • Jei jaučiate įtampą, bet turite mažai laiko atsipalaiduoti, neužgniaužkite savo jausmų, leiskite jiems atslūgti padedami eukaliptų aliejaus.  Kitą kartą, kai pajusite įtampą, įlašinkite kelis lašus eukaliptų aliejaus į rankas, uždėkite delnus ant nosies ir giliai įkvėpkite. Šis paprastas ir greitas procesas suteiks jums raminantį, bet kartu ir energizuojantį impulsą
 • Naudokite eukaliptų aliejų masažo praktikoje, pirtyje įsitrinkite, įsimasažuokite druska su šiuo aliejumi. Taip pasinaudosite ir raminančiomis ir valančiomis augalo savybėmis.
  Eukaliptų aliejų galima lengvai derinti su pasirinktu kremu ar losjonu, kad aliejus išsklaidytų savo poveikį ir kartu suteiktų odai drėkinamojo poveikio.  Eukaliptų aliejuje esantys cheminiai komponentai taip pat skleidžia raminančius, vėsinančius garus, todėl šis aliejus idealiai tinka masažui.

 • Eukaliptų aliejaus aromatinę naudą galima lengvai gauti garinant namuose. Žiemos mėnesiais arba šaltą, niūrią dieną naudokite eukaliptų aliejų, kad atgaivintumėte, nuramintumėte ir pakeltumėte nuotaiką.

 • Joga ir meditacija gali būti raminantys užsiėmimai, padedantys suvienyti ir atgaivinti kūną. Dalis šių užsiėmimų taip atgaivina – tai laikas, skirtas išvalyti protą nuo nereikalingų ar užgriuvusių minčių. Norėdami pagerinti savo jogos ar meditacijos patirtį, į savo praktiką įtraukite eukaliptų aliejaus, nes jis padeda išvalyti mintis.

REKLAMA

Visada, kai matote koalos nuotrauką, ji yra medyje. Medis, kuriame ji leidžia laiką, yra ne kas kitas, o eukaliptas. Taip yra todėl, kad koala gali išgyventi maitindamasi eukaliptų lapais, nepaisant to, kad jie yra mažai maistingi, nors ji ir renkasi eukaliptų rūšį, kuria maitinsis. 

Eukalipto lapuose taip pat yra apsauginių nuodų, nuodingų lapus ėdantiems gyvūnams, vabzdžiams ir žmonėms, jei jie vartojami į vidų dideliais kiekiais. Šie nuodai nepavojingi koaloms, nes jų virškinimo sistema sugeba detoksikuoti lapus.

Eukalipto medis priklauso mirtinių šeimai. Medžių lapai pasižymi būdingu kvapu, juose yra stiprių eterinių aliejų. doTERRA Eukaliptus ir Eucalyptus radiata, pasižymi pipirmėčių aromatu, kuris naudojamas siekiant išvalyti mintis, skatinti atsipalaidavimą ir gyvybingumą, suteikti švaraus kvėpavimo ir atvirų kvėpavimo takų pojūtį.

Eukaliptų aliejus kilęs iš Australijos, kur įvairias medžio dalis – nuo žievės iki lapų – aborigenai ir Toreso salų gyventojai naudojo ir tebenaudoja įrankiams, skydams, muzikos instrumentams ir sveikatos reikmėms.

Australijoje auga beveik visos 700 žinomų eukaliptų rūšių. Šios įvairios rūšys gali būti labai įvairaus aukščio – nuo 30 iki 200 pėdų aukščio. Aukščiausias eukalipto medis – kalnų uosis – gali siekti daugiau kaip 301 pėdą. Spindulinis eukaliptas (Eucalyptus radiata) paprastai būna apie 98 pėdų aukščio, kartais siekia iki 164 pėdų.

Bet kurioje pasaulio vietoje pasodinti medžiai sunaudoja daug vandens. XIX a. pabaigoje tyrinėtojai atvežė eukaliptus į Kaliforniją, nes tikėjosi, kad jie bus kuro šaltinis – mediena, o nusausinus pelkes sumažės maliarija. Medis pasirodė esąs nesunaikinamas, prisitaiko prie žemės ir sunaudoja daug vandens. Deja, jie taip pat turi alelopatinį poveikį aplinkai, t. y. trukdo kitiems augalams augti netoliese. Dėl šių medžių šalinimo kilo ginčų, nes sausoje ir gaisrams jautrioje valstybėje jie taip pat veikia kaip degtukai.

Gaisro atveju medžiai yra unikaliai prisitaikę išgyventi. Giliai medžio viduje esantys ramybės būsenos ūgliai sudygsta tik tada, kai juos sužadina didelis ugnies karštis. Tai reiškia, kad jie gana greitai atauga, palyginti su kitais augalais, kuriems atsigauti po gaisro prireikia daug daugiau laiko.

REKLAMA

Pagrindiniai cheminiai komponentai: Pagrindinės sudedamosios dalys: eukaliptolis, alfa-terpineolis.

Dvi pagrindinės eukaliptų aliejaus cheminės sudedamosios dalys yra eukaliptolis ir alfa-terpineolis. Eukaliptolis yra vienas iš kelių svarbių oksidų, esančių tam tikroje eterinių aliejų grupėje. Šie oksidai suteikia daugybę galingų privalumų, kurių dauguma yra eukaliptų aliejuje. 

Daugelis oksidų, pavyzdžiui, eukaliptolis, pasižymi galinga valomąja nauda ir skleidžia raminančius, vėsinančius garus. Kai tam tikri oksidai naudojami lokaliai, jie taip pat gali atjauninti ir atgaivinti odą. 

Eukaliptų aliejuje yra labai didelė eukaliptolio koncentracija, todėl eukaliptų aliejus yra idealus aliejus daugeliui šių oksidų naudingųjų savybių gauti. Daugiau informacijos apie eukaliptolį ir kitas organines chemines medžiagas, esančias eteriniuose aliejuose, rasite „doTERRA Science” tinklaraštyje.

Eukaliptų eterinis aliejus gerai dera su eteriniais aliejais, skirtais difuzijai:

 • Čiobrelių eteriniu aliejumi;
 • Rozmarinų eteriniu aliejumi; 
 • Mairūnų eteriniu aliejumi; 
 • Levandų eteriniu aliejumi;
 • Kedrų eteriniu aliejumi.

Kad eteriniai aliejai būtų visiškai veiksmingi, jie turi būti gryni ir stiprūs. Dažnai parduotuvėse ar vaistinėse parduodamuose eteriniuose aliejuose yra priemaišų ir užpildų. Šios nepageidaujamos medžiagos susilpnina eterinio aliejaus galią ir gali sumažinti jo gebėjimą patenkinti individualius poreikius.

Siekdama užtikrinti, kad visi „doTERRA” eterinių aliejų produktai būtų veiksmingi, stiprūs ir gryni, „doTERRA” kiekvieną eterinių aliejų partiją patikrina pagal CPTG Sertifikuoto grynojo patikrinimo protokolą. 

Šis protokolas apima daugybę griežtų testų, kuriais ištiriama ir įvertinama kiekviena eterinių aliejų partija. Jei eteriniai aliejai yra stiprūs ir gryni, jie gali būti pakuojami ir parduodami. 

Šios kruopščios atsargumo priemonės yra labai svarbus žingsnis siekiant užtikrinti, kad būtų tiekiami veiksmingi aliejai, galintys patenkinti juos įsigyjančių žmonių poreikius.

Įspėjimai:

Galimas odos jautrumas. Laikyti vaikams nepasiekiamoje vietoje. Jei esate nėščia, maitinate kūdikį ar esate prižiūrima gydytojo, pasitarkite su gydytoju. Venkite sąlyčio su akimis, vidinėmis ausimis ir jautriomis vietomis.

Pasidalink šiuo įrašu!

Norite nuolaidų būsimiems pirkiniams?

Tapk registruotu doTERRA vartotoju ir gauk 25% nuolaidą!

Pažįstate žmonių, kurie norėtų įgyti arba patobulinti sveikos gyvensenos įpročius? Įsigiję su nuolaida parduodamą rinkinį jie gali rasti jų poreikius atitinkančių produktų ir reikšmingai sutaupyti.

Narystės rinkiniuose nauji nariai ras viską ko reikia, pradedant naudoti doTERRA produktus.

Gauk nuolaidas būsimiems doTERRA pirkiniams ir registruokis jau dabar! (registracijos nuoroda į kitą puslapį)

Su Naryste.. Nuolaidos VISIEMS rinkiniams ir kolekcijoms!
25% nuolaida doTERRA ESSENTIAL AROMATICS™ TOUCH, FAMILY ESSENTIALS, doTERRA YOGA ir daugybei kitų kolekcijų!
Rinkiniai
Su Naryste.. Nuolaidos VISIEMS doTERRA aliejams!
25% nuolaida tyriems eteriniams aliejams ir eterinių aliejų mišiniams!
Eteriniai Aliejai
Su Naryste.. Nuolaidos VISIEMS doTTERA
linijos produktams!
25% nuolaida doTERRA VERAGE, doTERRA™ SPA, Deep Blue, On Guard® produktams!
doTERRA Linijos Produktai
Previous
Next

Taipogi Skaitykite!

Pirkinių krepšelis