Naujas doTERRA Guaiacwood Tyras Eterinis Aliejus

Regina Rainienė

Regina Rainienė

guaiacwood medis

Vietos gyventojai Guaiacwood medžius arba iškirstą medieną vadina palo santo

Tačiau Palo Santo Bursera graveolens yra atskiras ir skiriasi nuo Guaiacwood Bulnesia sarmientoi. Nors šie aliejai turi tam tikrų panašumų, jie skiriasi savo skirtinga chemine sudėtimi ir aromatu, tačiau svarbiausia, kad jų derlius renkamas tvariai ir etiškai. 

Palo Santo arba Bursera graveolens turi ilgą ir sudėtingą istoriją, susijusią su tvarumu ir neteisėtu derliaus nuėmimu. Tačiau Guaiacwood (Bulnesia sarmientoi) derlius gali būti renkamas ir gaminamas tvariai, todėl sąmoningai dirbome su savo partneriu, kad pateiktume šį eterinį aliejų.

Guaiacwood medžiai auga grupėmis, o jų medienos tankis yra vienas didžiausių pasaulyje. Mediena yra tokia tanki, kad nuskęsta vandenyje ir vienas rąstas gali degti visą naktį. 

Tai ne vienintelės išskirtinės Guaiacwood savybės. Dėl didelio aliejaus kiekio ir pradinės oksidacijos, pjaunama mediena kurį laiką įgauna sodrų, ryškų mėlyną atspalvį, o paskui išblunka.

REKLAMA

Kodėl Paragvajus?

Todėl jau kelerius metus glaudžiai bendradarbiaujame Paragvajuje su patikimu ir skaidriu partneriu, kuris sukūrė pirmąj tokio pobūdžio etišką Guaiacwood aliejaus tiekimo procesą. Mūsų tiekimo partneris yra vienintelė įmonė, kuriai aukščiausiu lygiu sertifikatą suteikė  Etiško Bio verslo sąjunga (UEBT), kad būtų užtikrinta, jog derlius būtų renkamas ir tiekiamas tikrai tvariai.

Mūsų partneris daugiau nei trejus metus rinko tinkamus leidimus, kūrė tinklus ir statė distiliavimo gamyklą, kad galėtų atsakingai tiekti Guaiacwood eterinį aliejų pasauliui.

Kodėl Guaiacwood apskritai reikia gauti iš Gran Čako miško? 

Tvarus tiekimas iš gerai tvarkomų miškų iš tikrųjų padeda ne tik išsaugoti, bet ir atkurti miškingas žemes! 

Kadangi mūsų partneris atsakingai tvarko ir prižiūri šiuos miškus, taip pat atlygina vietiniams žemės savininkams už Guaiacwood eteriniam aliejui gaminti naudojamą medieną, šie žemės savininkai yra motyvuoti išsaugoti savo miškus ir gerbti jų vertę.

REKLAMA

Kaip Tai Vyksta?

Mūsų tiekimo partneris šiuo metu valdo beveik 13 000 hektarų vietos žemės savininkų, kurie įsipareigojo nekeisti savo miško paskirties žemės. Gamindami šį gryną eterinį aliejų, mes galime žemės savininkams kompensuoti daugiau, nei jie uždirbtų iš bet kokios žemės paskirties keitimo veiklos. Mūsų partnerių tikslas – iki 2025 m. pasiekti 50 000 akrų tvariai tvarkomo miško ploto.

Jų Guaiacwood žemės valdymo programa apima kruopščią kirtimų normos stebėseną, kuri vidutiniškai yra tik 2-3 medžiai viename akre kas 20 metų! Iškirtus Guaiacwood medį, medžio šaknys visada paliekamos medžiui atsinaujinti – kartais tai dar vadinama atželdinimu. Medžių atauginimas iš tikrųjų gali pailginti medžio sveikatą ir ilgaamžiškumą. Be to, atsinaujindami nauji, jauni medžiai taip pat sukaupia daugiau anglies dioksido nei senas medis, kurio augimas yra sustojęs.

Distiliavimui naudojama tik šių atsparių medžių kamienų ar šakų mediena, o pjuvenų likučiais kūrenamas biomasės katilas, taip dar labiau prisidedant prie aplinkai draugiško proceso.

Guaiacwood yra sunkiai ir sudėtingai išgaunamas aliejus dėl daugelio priežasčių. Dėl savo tankio ji turi būti susmulkinta į pjuvenas arba drožles, kurios yra daug smulkesnės nei įprastai medienos aliejui išgauti , kad būtų galima ją distiliuoti. 

O po distiliavimo eterinis aliejus, paliktas kambario temperatūroje, tampa pusiau kietas. Štai kodėl „doTERRA Guaiacwood” eterinio aliejus sumaišomas su frakcionuotu kokosų aliejumi iki tokios konsistencijos, kad lengvai išsipiltų iš buteliuko.

guaiacwood medžio sulčių distiliavimas

Pagalba Bendruomenėms

Rengdamiesi gaminti šį aliejų, mūsų tiekimo partneriai nustatė keletą svarbiausių vietinių Guaiacwood medžio kirtėjų poreikių. Pirma, kadangi derliaus nuėmimo regionas yra labai nutolęs – maždaug aštuonios valandos kelio automobiliu nuo artimiausio miesto, – darbininkai neturėjo beveik jokių išteklių, kai kelias dienas ar savaites praleisdavo nuimdami derlių. 

Jie gyveno iš džiūvėsių ir panašaus maisto, statėsi laikinas palapines iš šakų ir brezento arba miegojo hamakuose. Jie nevalydavo geriamo vandens ir neturėjo tikros pastogės nuo gamtos stichijų. Reaguodamas į tai, mūsų aprūpinimo partneris finansavo gyvenamųjų patalpų su oro kondicionieriais sukūrimą.

REKLAMA

Labai svarbu buvo užtikrinti, kad šiuose būstuose, pagamintuose pertvarkant jūrinius konteinerius, būtų reguliuojama temperatūra, nes ji reguliariai siekia gerokai daugiau nei 100 laipsnių pagal Farenheitą. Be to, juose įrengta skalbyklė ir džiovyklė, lietaus vandens surinkimo sistema ir šaldymo įranga, kad būtų galima laikyti šviežią maistą.

Mūsų derliaus nuėmėjai taip pat gauna didesnius atlyginimus ir jiems apmokamos kelionės išlaidos, kad galėtų reguliariau lankyti savo šeimas. Mūsų tiekimo partneris rengia mokymus apie saugų geriamąjį vandenį ir tinkamas darbo priemones – pirštines, batus, akinius ir t. t. – bei geriausią saugos praktiką.

doTERRA guaiacwood distiliavimo komanda

Guaiacwood distiliavimo gamykla įsikūrusi netoli El Cerrito mokyklos.

El Cerrito yra profesinė internatinė mokykla paaugliams, kurioje daugiausia dėmesio skiriama prekybos įgūdžių ugdymui ir žemės ūkio produktų kūrimui. Ją valdo „Fundacion Paraguaya”, su kuria „doTERRA Healing Hands Foundation” anksčiau bendradarbiavo Petitgrain eterinio aliejaus tiekimo srityse.

Kiekvienas mokinys susikuria savo asmeninį verslo planą ir mokosi tose srityse, kurios jį labiausiai domina – žemės ūkio, svetingumo ar kitose. El Cerrito turi savo ekologinį sodą, kuris pamaitina visus besimokančiuosius, o perteklinę produkciją parduoda vietoje. Visi, kurie čia mokosi, baigia vidurinę mokyklą ir specializuotą profesinį mokymą. Mūsų tiekimo partneris įsipareigojo 1 % visų Paragvajuje gautų pajamų skirti „El Cerrito” mokyklai.

REKLAMA

 • Amerikos indėnai šimtmečius naudojo Guaiacwood meditacijos praktikoms ir sveikatingumo apeigoms.
 • Naudojamas kvapų ir odos priežiūros produktuose dėl lengvo saldaus žemiško aromato.
 • Sumaišytas su Fractionated Coconut Oil (Frakcionuotu kokosų aliejumi) gali padėti nuraminti nedidelius odos sudirgimus ir palaikyti natūralų odos drėgmės lygį.
 • Medienos dvelksmas gali pasižymėti įžeminančiu, raminančiu, tyliu aromatu.
 • Guaiolis
 • Bulnesolis
 • Užlašinkite vieną ar du lašus ant norimos vietos, kad nuramintumėte nedidelius odos sudirgimus.
 • Įlašinkite vieną lašą į kasdien naudojamą drėkinamąjį kremą – tai padės palaikyti natūralų odos drėgmės lygį.
 • Garinkite difuzoriumi
 • Naudokite prieš meditaciją ar jogos užsiėmimą, kad sustiprintumėte įsižeminimo pojūtį ir tinkamai nusiteiktumėte.
 • Naudokite kaip bazinę natą, kurdami savo mišinius, taip pat galite naudoti kaip kasdienį žemišką subtiliai saldų aromatą.

Aromatinis naudojimas: Įlašinkite 3-4 lašus į pasirinktą difuzorių.

Vietiniam naudojimui: Užlašinkite vieną ar du lašus ant norimos vietos.

Įspėjimai

Galimas odos jautrumas. Laikyti vaikams nepasiekiamoje vietoje. Jei esate nėščia, maitinate kūdikį ar esate prižiūrima gydytojo, pasitarkite su gydytoju. Venkite sąlyčio su akimis, vidinėmis ausimis ir jautriomis vietomis.

REKLAMA

Šiuo metu galima pateikti išankstinį užsakymą ir tik rinkinyje su MetaPWR™, SuperMint™ doTERRA, SuperMint™ Touch, Spanish Sage (Levandinių šalavijų) eteriniais aliejais.

Užsakymą galima pateikti paspaudus Čia.

Pasidalink šiuo įrašu!

Norite nuolaidų būsimiems pirkiniams?

Tapk registruotu doTERRA vartotoju ir gauk 25% nuolaidą!

Pažįstate žmonių, kurie norėtų įgyti arba patobulinti sveikos gyvensenos įpročius? Įsigiję su nuolaida parduodamą rinkinį jie gali rasti jų poreikius atitinkančių produktų ir reikšmingai sutaupyti.

Narystės rinkiniuose nauji nariai ras viską ko reikia, pradedant naudoti doTERRA produktus.

Gauk nuolaidas būsimiems doTERRA pirkiniams ir registruokis jau dabar! (registracijos nuoroda į kitą puslapį)

Su Naryste.. Nuolaidos VISIEMS rinkiniams ir kolekcijoms!
25% nuolaida doTERRA ESSENTIAL AROMATICS™ TOUCH, FAMILY ESSENTIALS, doTERRA YOGA ir daugybei kitų kolekcijų!
Rinkiniai
Su Naryste.. Nuolaidos VISIEMS doTERRA aliejams!
25% nuolaida tyriems eteriniams aliejams ir eterinių aliejų mišiniams!
Eteriniai Aliejai
Su Naryste.. Nuolaidos VISIEMS doTTERA
linijos produktams!
25% nuolaida doTERRA VERAGE, doTERRA™ SPA, Deep Blue, On Guard® produktams!
doTERRA Linijos Produktai
Previous
Next

Taipogi Skaitykite!

Pirkinių krepšelis