Gyvūnai ir doTERRA Eteriniai Aliejai

Regina Rainienė

Regina Rainienė

vidutinio amžiaus moteris šypsodamasi žiūri į savo šunį

Kaip eterinių aliejų vartotojai, mes žinome kad jie yra naudingi daugeliui skirtingų mūsų gyvenimo sričių. 

Taigi natūralu, kad norime būti naudingi ir savo kailiniams draugams. Tačiau dabartiniai  aliejaus naudojimo tyrimai su mūsų augintiniais – nuo šunų ir kačių, iki arklių – yra riboti.

Štai kodėl labai svarbu pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju, nepaisant to, ką skaitote internete. Jūsų veterinarijos gydytojas yra apmokytas unikalios gyvūnų fiziologijos specialistas, be to, jeigu ne pirmą kartą lankotės, jis pažįsta jūsų augintinį. 

Veterinarai žino specifinę ligos istoriją ir supranta, kaip su ja dorotis. Visais atvejais veterinarijos gydytojas turėtų būti pirmasis jūsų kontaktinis asmuo, prieš naudojant bet kokį aliejų su savo pūkuotu draugu.

REKLAMA

Keletas dalykų, kuriuos žinome apie savo mieluosius augintinius:

  1. Katėms trūksta fermento gliukuronidazės ir jos nesugeba suskaidyti eteriniuose aliejuose esančių fenolinių junginių. Todėl katėms negalima duoti eterinių aliejų per burną. Bet kokį naudojimą ant odos reikia atidžiai apsvarstyti. Ypač reikėtų vengti daug fenolio turinčių aliejų ir citrusinių aliejų. (Daug fenolio turintiems aliejams priskiriami tokie aliejai kaip Gvazdikėlių, Bazilikų, Raudonėlių, Čiobrelių, Cinamono.)
  2. Kiekvieno gyvūno svoris ir dydis vaidina tam tikrą vaidmenį. Jūsų augintinio jautrumas aliejui priklauso nuo jų dydžio ar svorio. Kaip žinia, kad didesni gyvūnai, tokie kaip kai kurie šunys ir arkliai, gerai reaguoja į vietinį naudojimą pagal atliktus ribotus tyrimus. Niekada nenaudokite aliejų mažiems šuniukams ar kačiukams.
  3. Jei žinoma, kad augalas yra toksiškas naminiams gyvūnėliams, tikėtina, kad aliejus taip pat yra toksiškas. Pavyzdžiui, eukaliptas, jeigu prarytas, yra toksiškas katėms, ir savaime suprantama, kad to paties augalo aliejus taip pat yra toksiškas. Remiantis tuo pačiu argumentu, daugelis kačių nekenčia citrusinių vaisių kvapo, nes joms valgant jis gali būti toksiškas. Ne visos katės reaguoja į citrusinius vaisius, tačiau visada geriausia būti atsargiems ir nenaudoti citrusinių vaisių eterinių aliejų su katėmis.
  4. Pradėkite nuo mažo kiekio, visada eterinį aliejų skieskite bei naudokite visada saikingai. Po pasitarimo su veterinaru, jei ketinate naudoti aliejų ant odos, tepkite jį ant nedidelio ploto, stipriai praskieskite nešiklio aliejumi ir nedarykite to dažnai.
  5. Paprastai venkite vidinio naudojimo. Dėl tyrimų trūkumo nerekomenduojame naudoti aliejų į vidų savo augintiniams. Yra atlikta tam tikrų tyrimų, susijusių su aliejų naudojimu į vidų su arkliais, tačiau šiuo metu paprasčiausiai šio metodo nerekomenduojame.

Kai Naudojate Difuzerį

Kalbant apie eterinių aliejų garinimą aplink gyvūnus, žmonija dar neturi jokios mokslinės literatūros apie išsklaidytus eterinius aliejus, turinčius konkretų poveikį katėms ar kitiems gyvūnams apskritai.

Tačiau yra nedaug trečiųjų šalių tyrimų apie aromaterapijos naudą šunims ir arkliams, tačiau tyrimus vis dar reikia tikslinti. Pavyzdžiui, šunų gelbėtojų prieglauda paskleidė Levandų ir Ramunėlių Aliejaus derinį ir pastebėjo, kad gyvūnai norėjo daugiau ilsėtis ir sumažėjo jų lojimas. Tačiau, kai buvo išsklaidytas Pipirmėčių ir Rozmarinų eterinis aliejus, mokslininkai pastebėjo didesnį augintinių aktyvumą [1]. 

Raminamasis Levandų Eterinio Aliejaus poveikis buvo pastebėtas ir arkliams. Po to, kai arkliai atsidūrė labai įtemptoje situacijoje, mokslininkai šalia arklio nosies paskleidė Levandų Aliejaus ir vandens. Tada, jie išmatavo arklių širdies ritmą ir palygino su normaliu – pradiniu jų ritmu. Tyrimo rezultatai sužavėjo ne vieną. Kai arliai buvo veikiami Levandų Eteriniu Aliejumi po patirtos stresinės situacijos, jų širdies susitraukimų dažnis buvo žymiai mažesnis nei normalių, nieko neveikiamų arklių [2].

REKLAMA

Tačiau kasdieniame pasaulyje siūlome laikytis šių patarimų, naudojant difuzerį ir eterinius aliejus prie savo augintinių:

  1. Įsitikinkite, kad patalpoje, kurioje naudojate difuzorių, yra pakankamai vėdinama. Niekada nestatykite savo augintinio ir difuzoriaus ankštoje erdvėje ir visada leiskite jiems išeiti.
  2. Nenaudokite difuzoriaus ilgą laiką visu jo galingumu. Naudokite difuzorių tik po kelias minutes, darant ilgesnes pertraukas.
  3. Įsitikinkite, kad difuzorius yra saugus. Jei difuzorius nukrenta, gyvūnas gali atsigert iš jo vandens, kas gali būti labai kenksminga.

Taip pat atminkite, kad visada galite išsklaidyti aliejų iš patalpos, kai augintinių šalia nėra. Nors būtina būti atsargiems, jūs vis tiek galite paskleisti daugumą aliejų aplink savo naminius gyvūnus. Pasikonsultavę su veterinarijos gydytoju, naudojant difuzerį, rekomenduojame atkreipti dėmesį į gyvūno kūno kalbą, ir kaip jis reaguoja su skleidžiamu kvapu ir eterinių aliejų aromatu.

[1] L. Graham, D. L. Wells ir P. G. Hepper, „Uoslės stimuliacijos įtaka šunų, laikomų gelbėjimo prieglaudoje, elgesiui“, Appl. Anim. Behav. Sci., t. 91, Nr. 1–2, p. 143–153, 2005 gegužės mėn.

[2] C. E. Ferguson, H. F. Kleinman ir J. Browning, „Levandų aromaterapijos poveikis ūmaus streso patiriantiems arkliams“, J. Equine Vet. Sci., t. 33, Nr. 1, p. 67–69, 2013 sausio mėn.

Play Video

Pasidalink šiuo įrašu!

Norite nuolaidų būsimiems pirkiniams?

Tapk registruotu doTERRA vartotoju ir gauk 25% nuolaidą!

Pažįstate žmonių, kurie norėtų įgyti arba patobulinti sveikos gyvensenos įpročius? Įsigiję su nuolaida parduodamą rinkinį jie gali rasti jų poreikius atitinkančių produktų ir reikšmingai sutaupyti.

Narystės rinkiniuose nauji nariai ras viską ko reikia, pradedant naudoti doTERRA produktus.

Gauk nuolaidas būsimiems doTERRA pirkiniams ir registruokis jau dabar! (registracijos nuoroda į kitą puslapį)

Su Naryste.. Nuolaidos VISIEMS rinkiniams ir kolekcijoms!
25% nuolaida doTERRA ESSENTIAL AROMATICS™ TOUCH, FAMILY ESSENTIALS, doTERRA YOGA ir daugybei kitų kolekcijų!
Rinkiniai
Su Naryste.. Nuolaidos VISIEMS doTERRA aliejams!
25% nuolaida tyriems eteriniams aliejams ir eterinių aliejų mišiniams!
Eteriniai Aliejai
Su Naryste.. Nuolaidos VISIEMS doTTERA
linijos produktams!
25% nuolaida doTERRA VERAGE, doTERRA™ SPA, Deep Blue, On Guard® produktams!
doTERRA Linijos Produktai
Previous
Next

Taipogi Skaitykite!

Pirkinių krepšelis