doTERRA Eteriniai Aliejai: Saugus Eterinių Aliejų Naudojimas Tepant Ant Odos

Regina Rainienė

Regina Rainienė

doTERRA PastTense eterinių aliejų mišinys pilamas ant kaklo

Kaip ir su bet kokiu produktu, kurį naudojate ant odos – losjonu, kremu, makiažu ir t. t. – imkitės kelių atsargumo priemonių, kad galėtumėte pasinaudoti eterinių aliejų teikiama nauda ir išvengtumėte dirginimo ar jautrumo. 

Visada turėtumėte vengti naudoti eterinius aliejus tokiose vietose, kaip akys, vidinės ausys, lytiniai organai ir žaizdos ar pažeista oda. 

Nepamirškite, kad eteriniai aliejai po vietinio naudojimo gali likti ant pirštų ar rankų, todėl, kad netyčia nepatektų į jautrią vietą, po vietinio naudojimo tiesiog gerai nusiplaukite rankas su muilu ir vandeniu. 

Jei eterinio aliejaus netyčia pateko, tarkime, į akis, patepkite jas nešančiuoju aliejumi (bet galima naudoti ir pieną) ir nusausinkite popieriniu rankšluosčiu. Kartokite šį procesą, kol pajusite palengvėjimą. Po to akis reikėtų kelis kartus praplauti vandeniu, kol nustos dirginti. 

Kai kalbama apie saugų ir veiksmingą vietinį eterinių aliejų naudojimą, vienas iš svarbiausių principų, kurį reikia suprasti, yra skiedimas. Kai kurie nerimauja, kad eterinio aliejaus praskiedimas prieš naudojimą sumažins jo poveikį, tačiau iš tikrųjų praskiedimas gali pagerinti įsisavinimą ir padidinti naudą.

Norint praskiesti eterinį aliejų, reikia jį sumaišyti su nešančiuoju aliejumi (dar vadinamu Baziniu). Nešantieji Aliejai atlieka būtent tai, ką nurodo pavadinimas – perneša eterinius aliejus į gilesnius odos sluoksnius. Jie tai daro mažindami eterinio aliejaus garavimą, todėl eterinis aliejus ilgiau išlaiko kontaktą su oda.

Be to, eterinių aliejų skiedimas sumažina odos jautrumo galimybę, todėl toks naudojimas yra saugesnis ir veiksmingesnis už gryno eterinio aliejaus naudojimą.

Kai kurie nešančiųjų/bazinių aliejų pavyzdžiai: kokosų, Jojoba, alyvuogių, avokadų arba migdolų aliejus. Eterinius aliejus taip pat galite skiesti losjonuose, pavyzdžiui, dōTERRA® Spa rankų ir kūno losjone arba dōTERRA Spa atstatomajame kūno svieste. 

Paprastai vieną lašą eterinio aliejaus prieš naudojant vietiškai reikia sumaišyti su 3-5 lašais nešančiojo aliejaus. 

Šį santykį galima koreguoti, atsižvelgiant į situaciją.  Reikėtų atsižvelgti į savo kūno dydį, sveikatos būklę ir amžių.

Mūsų pėdos yra nuostabus kūno elementas. Daugeliu atžvilgių nepakankamai įvertintos ir neatrastos. Kai eteriniais aliejais tepate pėdų apačią, iš tikrųjų darote sau didelę paslaugą.

Jei iš tiesų, jau daugelį metų refleksologai rekomenduoja naudoti eterinius aliejus ant padų, nes jie gali padėti jums:

  • Geriau išsimiegoti
  • Greitai sustiprinti imuninę sistemą
  • Nuraminti nerimą ir sumažinti stresą

1. Poros, esančios paduose, yra ypač didelės r sugeriančios ir gali greitai įtraukti eterinius aliejus į kraują. Čia nėra plaukų folikulų, kurie galėtų sulėtinti eterinio aliejaus naudojimą ar įsisavinimą.

Be to, pėdos turi 5 odos sluoksnius. Kitose kūno dalyse paprastai yra 7-10 odos sluoksnių.

Tyrimai rodo, kad eterinius aliejus užtepus ant pėdų, jų pėdsakai visame kūne aptinkami greičiau nei per 20 minučių!

Vos per kelias sekundes jie prasiskverbia pro odą ir patenka į kraują.

2. Kas yra sebumas? Riebalų liaukos visoje odoje gamina sebumą – tai riebi medžiaga, kuri veikia kaip apsauginis skydas ir silpnina odos gebėjimą sugerti pašalines medžiagas.

Delnuose ir pėdose nėra riebalinių liaukų, todėl nėra tokio barjero tarp eterinių aliejų ir porų.

Padai ir delnai yra vienintelės kūno vietos, kuriose nėra riebalinių liaukų.

3. Padų oda yra viena iš mažiausiai jautrių kūno vietų, todėl labai retai pasitaiko jautrumas eteriniams aliejams.

Taigi pirmyn ir tepkite juos! Tik būkite atsargūs, aliejaus likučių vis tiek liks ant rankų, todėl po to nusiplaukite rankas arba nepamirškite, kur jas dedate kitą kartą!

4. Jūsų kojos turi nervus! Kiekvienoje jūsų pėdoje yra apie 72 000 nervų galūnėlių! Tiesą sakant, viename kvadratiniame centimetre jų yra daugiau jautrių nervų galūnėlių nei bet kurioje kitoje kūno dalyje! 

Rytų Azijos medicina jau daugelį šimtmečių praktikuoja prieigą prie tinkamų pėdų nervų, kad būtų galima gydyti kūną. Jie tiki, kad kiekvieną kūno organą ir sistemą jungia energijos meridianai, kurie baigiasi pėdose, plaštakose, ausyse ir veide. Tai žinoma kaip refleksologija.

Šiuolaikinis mokslas leidžia geriau suprasti pėdų nervų galūnių sudėtingumą ir jų sąsajas su likusia kūno dalimi.

Naudojant eterinius aliejus ant pėdų, eterinių aliejų nauda pasiekia daugybę organų, sistemų ir kūno sričių, kurioms reikia paramos. Fiziškai, protiškai ir emociškai.

Kūdikiams, mažiems vaikams, pagyvenusiems žmonėms, nėščioms ar maitinančioms moterims ir kitiems potencialiai jautriems asmenims naudokite daugiau nešančiojo aliejaus didesniam praskiedimui.

Kai kurie eteriniai aliejai yra palyginti švelnūs ir gali būti naudojami neskiesti, jei to pageidaujate, tačiau kiti, pavyzdžiui, Cassija (Kininio cinamono), cinamono žievės, gvazdikėlių, kmynų, citrinžolės, raudonėlio ar čiobrelių, laikomi aštriais ar stipriais – juos visada reikia skiesti prieš naudojant vietiškai.

Jiems taip pat reikės daugiau nešančiojo aliejaus nei įprasta.

doTERRA Eterinių Aliejų Jautrumo Testas

Pirmą kartą naudodami eterinį aliejų apsvarstykite galimybę atlikti jautrumo testą, kad nustatytumėte, kaip jūsų oda reaguos į jame esančias lakias organines molekules.

Tiesiog užtepkite nedidelį eterinio aliejaus, sumaišyto su nešančiuoju aliejumi, ant nepastebimos odos vietos ir palaukite.

Kelias valandas kas valandą patikrinkite užteptą vietą, kad įsitikintumėte, jog nepasireiškė jautrumas ar sudirginimas.

Jautrią odą, tam tikras odos ligas (pvz., egzemą ir psoriazę) arba imuninės sistemos sutrikimus (pvz., maisto ar sezonines alergijas ir autoimuninius sutrikimus) turintys žmonės gali būti jautresni vietiniam eterinių aliejų naudojimui.

Jei pasireiškia odos reakcija, nedelsdami nustokite naudoti eterinį aliejų . Sudirgusią vietą galima nuraminti aliejumi, pavyzdžiui, frakcionuotu kokosų aliejumi. Švelniai nuvalykite vietą minkštu audiniu arba popieriniu rankšluosčiu, kad ištrauktumėte ir pašalintumėte kuo daugiau eterinio aliejaus. Kelis kartus užpilkite nešančiojo aliejaus ir švelniai nuvalykite sritį.

Priklausomai nuo organizmo reakcijos stiprumo ir naudojamo eterinio aliejaus kiekio, odai reikės laiko nurimti, o tai gali užtrukti kelias valandas, dienas ar net savaites.

Jei reakcija yra sunki arba laikui bėgant stiprėja, kreipkitės į gydytoją

Kadangi gryni eteriniai aliejai yra labai stiprūs, patartina naudoti nedidelius kiekius kelis kartus per dieną, o ne vieną didelę dozę.

Pradėkite nuo mažų dozių (nuo vieno iki dviejų lašų) ir didinkite iki didžiausio rekomenduojamo kiekio, kad pasiektumėte norimą rezultatą.

Šį naudojimą galima kartoti kas 4-6 valandas, jei reikia.

Kaip minėta anksčiau, kiekvienas žmogus yra unikalus!

Idealus eterinio aliejaus kiekis priklauso nuo dydžio, amžiaus ir bendros sveikatos būklės.

Kai kurie eteriniai aliejai, ypač citrusiniai, gali padidinti odos jautrumą saulės spinduliams arba UV spinduliams, kai naudojami vietiškai.

Taip gali atsitikti, jei eteriniuose aliejuose yra furanokumarinų – specialios klasės sudedamųjų dalių, kurios sudaro kryžminius ryšius su odos ląstelių DNR.

Citrusiniams aliejams priskiriami bergamočių, greipfrutų, citrinų, žaliųjų citrinų, mandarinų aliejai ir visi jų turintys aliejų mišiniai.

Tai nėra baigtinis sąrašas, todėl prieš naudodami turėtumėte pasidomėti buteliuko etikete, ar nėra įspėjimų dėl jautrumo saulei.

Šis patarimas nereiškia, kad citrusinių aliejų negalima naudoti vietiškai – toli gražu!

Citrusiniai aliejai teikia daug vietinės naudos, tačiau juos reikia naudoti saugiai. Tai reiškia, kad reikia vengti tiesioginių saulės spindulių ar UV spindulių (įskaitant soliariumus) bent 12 valandų po naudojimo.

Vienas iš paprastų būdų tai padaryti – naudoti citrusinius aliejus vakare arba tepti juos kur nors, pavyzdžiui, ant padų ir uždengti kojinėmis bei batais.

Eterinių aliejų vietinio naudojimo nauda yra didelė ir galinga.

Jie puikiai ramina odą, mažina dėmeles, smulkias linijas ir raukšleles, skatina skaisčią ir sveiką veido odą, pagerina atpalaiduojamąjį masažą ir dar daugiau.

Jais netgi galite skalauti burną, kad palaikytumėte burnos higieną ir gaivintumėte burnos kvapą!

Naudodami lašelį ar du eterinio aliejaus su veido valikliu, losjonu, šampūnu, kondicionieriumi ar kitomis asmens higienos priemonėmis, lengvai ir veiksmingai pasinaudosite vietine nauda.

Play Video

Eterinių aliejų įlašinimas į vonią – dar vienas nuostabus būdas patirti jų poveikį tiek vietiškai, tiek aromatiškai! Tačiau kadangi aliejus ir vanduo nesimaišo, vonios vanduo nėra puikus eterinių aliejų nešiklis. Norėdami tai įveikti, tiesiog sumaišykite pasirinktus eterinius aliejus su nešikliu prieš juos įpilant į vonią. Galima rinktis Epsomo druskas (arba kitos rūšies vonios druskas), aliejų ar kūno prausiklį.

  • Įlašinkite penkis lašus eterinio aliejaus į maždaug 30 gramų vonios druskų.
  • Penkis lašus eterinio aliejaus praskieskite 5-10 ml frakcionuoto kokosų aliejaus.
  • Penkis lašus eterinio aliejaus įlašinkite į 5-10 ml gaivinančio kūno prausiklio „doTERRA® Spa Refreshing Body Wash”.

Pasidalink šiuo įrašu!

Norite nuolaidų būsimiems pirkiniams?

Tapk registruotu doTERRA vartotoju ir gauk 25% nuolaidą!

Pažįstate žmonių, kurie norėtų įgyti arba patobulinti sveikos gyvensenos įpročius? Įsigiję su nuolaida parduodamą rinkinį jie gali rasti jų poreikius atitinkančių produktų ir reikšmingai sutaupyti.

Narystės rinkiniuose nauji nariai ras viską ko reikia, pradedant naudoti doTERRA produktus.

Gauk nuolaidas būsimiems doTERRA pirkiniams ir registruokis jau dabar! (registracijos nuoroda į kitą puslapį)

Su Naryste.. Nuolaidos VISIEMS rinkiniams ir kolekcijoms!
25% nuolaida doTERRA ESSENTIAL AROMATICS™ TOUCH, FAMILY ESSENTIALS, doTERRA YOGA ir daugybei kitų kolekcijų!
Rinkiniai
Su Naryste.. Nuolaidos VISIEMS doTERRA aliejams!
25% nuolaida tyriems eteriniams aliejams ir eterinių aliejų mišiniams!
Eteriniai Aliejai
Su Naryste.. Nuolaidos VISIEMS doTTERA
linijos produktams!
25% nuolaida doTERRA VERAGE, doTERRA™ SPA, Deep Blue, On Guard® produktams!
doTERRA Linijos Produktai
Previous
Next

Taipogi Skaitykite!

Pirkinių krepšelis