Tapk doTERRA registruotu nariu ir gauk 25% nuolaidą viskam!
Nemokamas siuntimas užsisakant už 150 EUR ir daugiau!​
menu hamburgerio ikona

doTERRA Eteriniai Aliejai ir Maistinių Medžiagų Įsisavinimas

Regina Rainienė

Regina Rainienė

Kas Yra Biologinis Prieinamumas?

Nuostabus dalykas apie eterinius aliejus yra tai, kad jie yra puikūs kitų gyvybiškai svarbių maistinių medžiagų palydovai. 

Jau dešimtmečius mokslininkai žino, kad eteriniuose aliejuose esantys aromatiniai lakūs junginiai pagerina maistinių medžiagų ir augalinės kilmės ingredientų įsisavinimą organizme. Pavyzdžiui, pipirmėčių aliejuje esantis mentolis ir karvonas, esantis kmynų ir šaltmėčių aliejuose, pagerina maistinių medžiagų ir kitų svarbių medžiagų įsisavinimą. Kitas plačiai žinomas pavyzdys –Imbierų aliejus, kurio sudėtyje esančios sudedamosios dalys padeda palengvinti kitų aliejinių medžiagų biologinį įsisavinimą, kai jis naudojamas į vidų.

Skaitykite toliau

Biologinis prieinamumas – tai kiekis, kuris patekęs į organizmą iš tikrųjų patenka į kraujotaką.

Tai ypač svarbu kalbant apie maisto papildus, nes daugelis rinkoje esančių maisto medžiagų nėra biologiškai prieinamos ir jūsų organizmui sunku jas panaudoti.

Eteriniai aliejai gali pagerinti kitų naudingų ingredientų biologinį prieinamumą ir aktyvumą, teigiamai paveikti sveikatą iki pat ląstelių lygio.

Enzimai, Fermentai ir Virškinimas

Enzimai arba Fermentai yra specializuoti baltymai, kurie yra beveik visų organizmo ląstelių funkcijų ir cheminių reakcijų katalizatoriai. 

Jie atlieka svarbų vaidmenį augimo, gijimo ir atsinaujinimo procesuose. Jie gyvybiškai svarbūs kvėpavimui, mąstymui, hormonų reguliavimui, imuninei funkcijai, detoksikacijai ir tūkstančiams kitų biocheminių funkcijų.

Fermentai taip pat reikalingi tinkamam virškinimui ir maistinių medžiagų pavertimui energija.

Fermentai yra gaminami  organizmo arba gaunami su maistu.

Organizmo gaminami fermentai vadinami endogeniniais fermentais. Tai medžiagų apykaitos fermentai, t. y. jie aktyvūs kraujyje, audiniuose ir organuose, kurie reguliuoja medžiagų apykaitos veiklą, pavyzdžiui, gliukozės kontrolę ir energijos homeostazę.

Arba tai virškinimo fermentai, kuriuos išskiria kasa, padedanti maistą paversti naudingomis maistinėmis medžiagomis. Fermentai, kurių kilmė yra už organizmo ribų, vadinami egzogeniniais ir gaunami su maistu arba maisto papildais. Šie enzimai padeda skaidyti maistines medžiagas virškinimo metu.

Šviežiame, termiškai neapdorotame maiste natūraliai yra pakankamai fermentų, kad maistas būtų tinkamai suvirškintas. Tačiau maisto gaminimas ar apdorojimas (pasterizavimas, sterilizavimas ir pan.) šiuos natūralius fermentus sunaikina. Valgant šviežią, termiškai neapdorotą augalinį maistą, sumažėja endogeninių fermentų, t. y. organizmo gaminamų fermentų gamybos poreikis.

Tinkamas virškinimas yra labai svarbus sveikatai. Be jo organizmas neskaidys maisto produktų į maistines medžiagas, kurios yra svarbiausios ląstelių funkcijoms ir ryšiams. Tačiau mūsų gebėjimą tinkamai virškinti riboja fermentų prieinamumas tiek vidinių, tiek ir gaunamų su maistu.

Virškinimas gali sulėtėti, jei su maistu gaunama nepakankamai fermentų arba jei jūsų organizmas tiesiog negamina pakankamai endogeninių fermentų.

Pavyzdžiui, jei neturite pakankamai laktazės (fermento, virškinančio pieno cukrų laktozę), nesuvirškinta laktozė patenka į gaubtinę žarną, į kurią patenka vandens perteklius, ir ten esančios bakterijos gamina daugiau dujų. Ilgainiui atsiranda dujų ir virškinamojo trakto diskomfortas – pilvo pūtimas ir viduriavimas.

Dar blogiau – norite tikėkite, norite ne – organizmas gali perkelti fermentų gamybą iš medžiagų apykaitos fermentų į virškinimo fermentus, o tai reiškia, kad gyvybiškai svarbi medžiagų apykaita organizme gali sulėtėti.

Rezultatas? Nesijaučiate gerai.

Taigi akivaizdu, kad fermentai yra labai svarbūs jūsų sveikatai. Jei ieškote natūralaus būdo, kaip palaikyti fermentų gamybą organizme, DigestZen TerraZyme gali būti tai, ko ieškote.

DigestZen TerraZyme – tai patentuotas 10 aktyvių viso maisto fermentų mišinys, kurių dažnai trūksta virtame, perdirbtame ir konservantų prisotintame maiste. Kaip žinote, tokiu maistu dauguma ir maitinamės. TerraZyme yra kompleksinis fermentas, t. y. jo sudėtyje yra fermentų, reikalingų baltymų, riebalų, sudėtinių angliavandenių, cukrų, skaidulų ir kitų maisto medžiagų virškinimui.

Kartu ši galinga fermentų grupė palaiko bendrą sveikatą, nes skatina veiksmingesnį maistinių medžiagų virškinimą ir mažina virškinimo fermentų gamybos poreikį organizme. Tai leidžia organizmui sutelkti dėmesį į medžiagų apykaitos fermentų gamybą. 

Jei žinote, kad tam tikri maisto produktai sukelia virškinimo diskomfortą, DigestZen TerraZyme gali padėti Jūsų virškinimo sistemai. 

DigestZen TerraZyme taip pat naudoja pipirmėčių, imbierų ir kmynų eterinių aliejų, kurie yra žinomi kaip virškinimą palaikančios medžiagos, galią.

Kaip minėta, šiuose aliejuose taip pat yra naudingų sudedamųjų dalių, kurios gerina kitų maistinių medžiagų įsisavinimą ir biologinį prieinamumą. Kitaip tariant, dėl jų maisto papildai veikia geriau.

Šis pilvą raminantis eterinių aliejų mišinys ramina virškinimo sistemą ir padeda optimizuoti virškinimą bei pagrindinių maistinių medžiagų įsisavinimą.

Valgio metu vartokite nuo vienos iki trijų  kapsulių. Kapsulių skaičių reikėtų koreguoti atsižvelgiant į individualius poreikius ir vartojamo maisto rūšis bei kiekį.

Pavyzdžiui, jei jūsų maiste yra daug šviežio, neapdoroto maisto, gali pakakti vienos kapsulės. 

Play Video about doTERRA Papildas Zengst TerraZyme

Tačiau jei valgote labai apdorotą maistą, virtą maistą arba maistą, kuris, kaip žinote, sukelia virškinamojo trakto diskomfortą, gali tekti vartoti dvi ar tris kapsules.

Turėtumėte žinoti, kad kai kurie žmonės, pradėję vartoti fermentų papildus, iš pradžių gali patirti virškinimo režimo ir funkcijų pokyčių. Daugumai žmonių šie pakitimai yra lengvi ir turėtų išnykti po kelių dienų..

Pasidalink šiuo įrašu!

Norite nuolaidų būsimiems pirkiniams?

Tapk registruotu doTERRA vartotoju ir gauk 25% nuolaidą!

Pažįstate žmonių, kurie norėtų įgyti arba patobulinti sveikos gyvensenos įpročius? Įsigiję su nuolaida parduodamą rinkinį jie gali rasti jų poreikius atitinkančių produktų ir reikšmingai sutaupyti.

Narystės rinkiniuose nauji nariai ras viską ko reikia, pradedant naudoti doTERRA produktus.

Gauk nuolaidas būsimiems doTERRA pirkiniams ir registruokis jau dabar! (registracijos nuoroda į kitą puslapį)

Su Naryste.. Nuolaidos VISIEMS rinkiniams ir kolekcijoms!
25% nuolaida doTERRA ESSENTIAL AROMATICS™ TOUCH, FAMILY ESSENTIALS, doTERRA YOGA ir daugybei kitų kolekcijų!
Rinkiniai
Su Naryste.. Nuolaidos VISIEMS doTERRA aliejams!
25% nuolaida tyriems eteriniams aliejams ir eterinių aliejų mišiniams!
Eteriniai Aliejai
Su Naryste.. Nuolaidos VISIEMS doTTERA
linijos produktams!
25% nuolaida doTERRA VERAGE, doTERRA™ SPA, Deep Blue, On Guard® produktams!
doTERRA Linijos Produktai
Previous slide
Next slide

Taipogi Skaitykite!

Pirkinių krepšelis