doTERRA Eteriniai Aliejai Ir Jų Naudojimas į Vidų
Vidinis Eterinių aliejų naudojimas. Iš pradžių tai gali atrodyti keista, bet iš tikrųjų eterinius aliejus vartojate kasdieniniame gyvenime.
Pagal receptą įtarkavę citrinos žievelės į kepinius jūs kaip tik panaudojate tą dalį, kurioje yra pilna eterinio aliejaus.
Eteriniai aliejai – ir juos sudarančios sudedamosios dalys – natūraliai aptinkami augaluose ir maisto produktuose ir paprastai dedami į kasdienius gaminius.
Skaitykite toliau
Kaip tam tikri augalai nėra saugūs vartoti maistui, taip ir ne kiekvieną eterinį aliejų galima vartoti į vidų.
Visada patikrinkite etiketę, kad sužinotumėte nurodymus.
Be to, daugelis rinkoje esančių eterinių aliejų yra falsifikuoti, todėl į vidų turėtumėte vartoti tik tuos, dėl kurių esate tikri, kad jie yra visiškai gryni, pvz., doTERRA CPTG® eterinius aliejus.
Koks Kiekis Yra Saugus?
Svarbu laikytis tokių pat atsargumo priemonių, kaip ir naudojant bet kurį kitą papildą ar sveikatingumo produktą.
Atminkite, kad eteriniai aliejai yra neįtikėtinai stiprūs, todėl vienas lašas yra labai svarbus!
Pradėkite nuo nedidelio kiekio (vieno ar dviejų lašų) ir didinkite iki rekomenduojamo kiekio.
Nors eteriniai aliejai, kaip ir vitaminai, mineralai ir vaistai, gali būti toksiški, jei vartojami netinkamai, juos galima saugiai naudoti laikantis atsargumo priemonių.
Toksiškas eterinio aliejaus kiekis visada stipriai viršija rekomenduojamą kiekį.
Kad patektumėte į pavojingą toksiškumo ribą, turėtumėte suvartoti gerokai daugiau nei siūloma.
Geriau vartoti mažesnį kiekį – nuo vieno iki penkių lašų, kurį pagal poreikį galima kartoti kas 4-6 valandas.
Paprastai per 24 valandas reikėtų suvartoti ne daugiau kaip 25 lašus bendrai, padalytus į nedidelius kiekius, tačiau šis maksimalus kiekis gali būti mažesnis arba didesnis, atsižvelgiant į amžių, dydį, sveikatos būklę, norimą naudą ir konkretų eterinį aliejų.
Atminkite, kad kai kurie eteriniai aliejai nėra skirti vidiniam vartojimui, todėl prieš vartodami perskaitykite visas etiketes.
Paprastas eterinio aliejaus papurškimas burnoje ir išskalavimas arba eterinio aliejaus užtepimas ant tam tikros burnos dalies, pavyzdžiui, skruostų ar dantenų, laikomas vietiniu naudojimu.
Jei pasireiškia virškinimo sistemos reakcija, nedelsdami nutraukite vartojimą. Virškinimo sistemos reakcijos požymiai yra pilvo skausmas, pykinimas, vėmimas ar viduriavimas.
Jei buvo suvartotas didelis eterinio aliejaus kiekis, kreipkitės į apsinuodijimų kontrolės tarnybą.
Tačiau jei buvo suvartotas tik nedidelis kiekis, gerkite daug skysčių, geriausia pieno ar kito riebalų turinčio gėrimo, kad sumažintumėte ir nuramintumėte sutrikimus.
Jei reakcija sunki arba užsitęsusi, kreipkitės į gydytoją.
Vidinio doTERRA Eterinių Aliejų Vartojimo Būdai
Dažniausiai eteriniai aliejai vartojami daržovių kapsulėse, sumaišyti su riebia medžiaga, pavyzdžiui, migdolų pienu arba medumi, arba su vandeniu.
Iš anksto paruoštos minkštosios kapsulės ir kapsulės su žarnyno plėvele taip pat yra veiksmingas būdas mėgautis eteriniais aliejais.
Kapsulės su enteriniu apvalkalu ir kiti laikino atpalaidavimo būdai užtikrina, kad eteriniai aliejai, prieš patekdami į žarnyną, būtų apsaugoti nuo rūgštinės skrandžio aplinkos.
Vartojant eterinius aliejus augalinėje kapsulėje, minkštoje kapsulėje ar enteriniu apvalkalu dengtoje kapsulėje, pagerėja eterinio aliejaus pasiskirstymas ir įsisavinimas, todėl padidėja veiksmingumas ir naudotojo patirtis.
Kai kuriuos eterinius aliejus, pavyzdžiui, Copaiba, citrinų, levandų ir Frankincense, galima vartoti tiesiai ant liežuvio arba po liežuviu.
Taikydami šį metodą, vienu metu naudokite tik vieną ar du lašus.
Tokio tiesioginio naudojimo privalumas yra tas, kad eterinis aliejus per gausius po liežuviu esančius kapiliarus ir burnos gleivinės membranas burnos ertmėje tiesiogiai absorbuojamas į kraujotaką.
Karštų ar stiprių aliejų, kuriuos reikia skiesti, įskaitant Kininio cinamono, cinamono žievės, gvazdikėlių, kmynų, raudonėlio ir čiobrelių, niekada negalima lašinti tiesiai ant liežuvio ar po liežuviu. Juos galima vartoti į vidų augalinėse kapsulėse arba net įmaišyti į maistą.
Eteriniai aliejai puikiai papildo daugelį patiekalų ir receptų.
Tokią žolelę kaip bazilikas galite pakeisti baziliko eteriniu aliejumi arba į kitą desertą įlašinti lašelį citrusinių vaisių ar mėtų aliejaus.
Eterinių aliejų naudojimo virtuvėje galimybės yra neribotos: salotų padažai, marinatai, sriubos, gėrimai ir kokteiliai, jogurtai, desertai, duona ir kiti kepiniai, padažai, mėsa – būkite kūrybingi!
Jums patiks, kaip eteriniai aliejai gali pagyvinti maisto ruošimą.
Nepamirškite, kad pradėti reikia tik nuo dantų krapštuko kiekio eterinio aliejaus, o vėliau pridėkite daugiau.
Apie tai girdite ne pirmą kartą (ir ne paskutinį), bet eteriniai aliejai yra stiprūs!
Jei jo įpilsite per daug, negalėsite jo išimti. Tačiau visada galite vėl įlašinti daugiau eterinio aliejaus naudodami dantų krapštuką arba net drąsiai įlašinti visą lašą.
Auksinė Taisyklė - Mažiau Aliejų Yra Daugiau
Kadangi gryni eteriniai aliejai yra labai stiprūs, patartina naudoti nedidelius kiekius kelis kartus per dieną, o ne vieną didelę dozę.
Pradėkite nuo mažų dozių (nuo vieno iki dviejų lašų) ir didinkite iki didžiausio rekomenduojamo kiekio, kad pasiektumėte norimą rezultatą.
Šį naudojimą galima kartoti kas 4-6 valandas, jei reikia.
Kaip minėta anksčiau, kiekvienas žmogus yra unikalus!
Idealus eterinio aliejaus kiekis priklauso nuo dydžio, amžiaus ir bendros sveikatos būklės.